Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 16.07.2015, 22:50
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Korpune Näytä viesti
Asfaltilla ainakin kun ajoi niin liikkeelle lähdössä reilummalla vedolla ja vasemmalle käännettäessä reilusti samalla saattaa muutaman kerran kuulua terävä klop klop klop (ehkä takaa). Muuten ei mitn mainittavaa tullut esille.
Jos on kitkalukollinen perä ja varmasti kuuluu takaa, niin luultavasti hajonnut kitkapakka. Voi silti pitää (huonosti), mutta kolkattaa/ naksuttaa kääntyessä. Voi olla myös jotain ihan muuta


Lainaus:
Missäs asennossa ootte ruukannu tuota vaihteiston kytkintä pitää? pover-comfort.
Otteessa 31x10,5r15
Power- moodissa, aina. Niin ne on tehtaallakin kom laatikon uudemmissa ohjelmoineet. Vähemmän lootan luistatusta vaihtaessa, järkevämmät vaihtonopeudet kierrosten/ kaasun asennon suhteen, ja tuottaa vähemmän lämpöä koska ei jurnuta liian isolla vaihteella liian pitkään.

Jotkut sanoo että vie enemmän bensaa, mutta en ainakaan itse tällaista huomannut. Kulkee power- moodissa paremmin = ei tartte painaa niin paljon pedaalia = menee vähemmän menovettä.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Hilux LN65 jousitusmurheita...pikaisia vastauksia toivoen. 754 Tekniikka & Jutustelu 9 17.09.2010 09:10
Taasen jeep xj kysymyksiä NORT Tekniikka & Jutustelu 2 11.12.2009 09:09
Jeep Grand Cherokee (kysymyksiä) Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 6 13.09.2008 11:40
Boorittamista (kysymyksiä/vastauksia/kuvia) SuurSyömäri Tekniikka & Jutustelu 24 23.11.2005 19:59
Jeep Wrangler kysymyksiä Tepa Tekniikka & Jutustelu 8 12.01.2004 14:13


Sivu luotu: 07:50 (GMT +2).