Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SaSa
...ajettavuus ei saisi huonontua juurikaan
|
max. 2" korotus, senkin jo tuntee ohjauksessa, mutta en sanoisi vielä huonoksi.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SaSa
...Missä vaiheessa tukivarret pitää vaihtaa pitempiin?
|
yli 2" korotuksella.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SaSa
...
Panhardin kiinnikkeitä ilmeisesti voi siirtää että akselit saa takaisin keskelle?
|
sisäänjoustossa alkuperäiset ovat justiinsa keskellä, eli jos laittaa maksimaaliset renkaat, niin en lähtis muuttamaan, muuten ottaa toiselta puolelta koriin kiinni sisäänjoustossa.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SaSa
...
Renkaiksi riittäisi jotain 31"-32", ainakin alkuun.. =) Saako niille helposti tilan tehtyä ja riittääkö orkkis levikkeet jollain 8" vanteella?
|
Tilaa saa helposti, jos omistaa lekan ja rälläkän. Grandissähän ei levikkeitä ole. 31x10, 32x11.50 ja 33x10.50 mahtuu ilman levikkeitä. 33x13.50 tarvii 50mm levikkeet.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SaSa
...
liki 3tn pitäis saada liikkumaan silloin tällöin..?
|
ZJ 5.2 V8 on järkevin vaihtoehto. Kuluttaa hieman enempi, mutta vetohommissa taasen vähempi kuin 4.0L kutonen. Ylämäetkin menee V8:lla huomattavasti helpommin. Kutoskoneen äänet ainakin minua häiritsee, kun taas V8:n ei, ihme juttu.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SaSa
...
Jakolaatikko on ilmeisesti viskolla eikä sitä pysty lukitsemaan 100%? Eli meno loppuu jos jompi kumpi kardaani hajoaa?
|
Meno jatkuu ilman etukardaanin poistolla normaalisti. Takakardaanin poistolle pitää olla yoke-tumppi ja sille ruuvi, jolla kiinnittää sen.
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SaSa
...
Mistä kannattaa erityisesti etsiä ruostevaurioita?
|
Helmat, mutta mitäpä sillä on väliä, palkillahan ne joutuu jokatapauksessa korvaamaan.
/Joukka