![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Tosiaan lähes kaikki varaosaluettelot - niin varaosakaupassa kun netissä - myyvät vaan niitä uudemman moottorityypin osia. Vanhempaankin osat löytyy mutta ne pitää sitten kattoa jonkun iänikuisen vaparihiasen kohdalta. Kaikki muuhan käy paitsi männät, KK laakerit ja pakosarjan tiiviste.
Ja kyllä niitä ainakin vielä pari kuukautta sitten sai Koivuselta ihan seuraavaksi päiväksi. Ja mitä tulee tuohon 'katottiin rekkarilla' niin sehän ei ole tae vielä yhtään mistään, se vaan valitsee luetteloon auton automaattisesti. Jos luettelossa sitten on virhe kyseisen auton osissa niin ei se rekisterinumerotoiminnon vika ole.
__________________
Paskaa tavaraa, huonoa palvelua ja kuitintonta varaosakauppaa tarjoaa rannikkogroup.fi (perustelut: http://tinyurl.com/gmyvk6f) wonk.sytes.net/76s/ |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
toyota 2lt | Juho L | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 14.01.2012 22:10 |
Ostetaan Toyota 2lt pumppu | suppe | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 30.04.2011 09:36 |
Toyota 2LT vs 2LT-II ruiskusuuttimet | H&K | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 14.11.2010 21:28 |
Ostettu Toyota 2LT tai 2LT-II syöttöpumppu | lorenzo | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 07.03.2010 11:35 |