Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 17.12.2014, 13:04
macro:n Avatar
macro macro ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 03.06.07
Sijainti: Kempele, Finland.
Viestit: 537
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja JR78 Näytä viesti
vähän menen asioiden edelle mutta pakko sanoa jo nyt ettei unohdu ja koska olen ehdottoman vakuuttunut että näin on. 20 vuotta talleja, halleja ja taloja rakentaneena tekisin ehdottomasti teräsrungon ja siihen paroc seinäelementit. vahvuuksia löytyy 40mm ylöspäin ja on paloluokitukset kunnossa. kaikista muista eduista ja hyödyistä sitten tuonnenpana jos kiinnostus heräsi.
Ite yleensä tulen siinä kohtaa mukaan kuvioihin, kun rakenteet on jo päätetty, ja suunnittelen kantavia rakenteita asiakkaan toiveiden mukaan, niin kiinnostaisi että mikä tekee villatäytteisestä peltipintaisesta elementistä ylivertaisen muovieristeellä täytettyihin verrattuna? Palonsjuoja ja ääneneristävyys on villassa parempia, lämmönersitävyydessä ja kosteudenkestossa muovipohjaiset eristeet yleensä reilusti parempia.

Ite puhun mieluummin pelkistä materiaaleista, aina nousee pieni vastarinta kun kehutaan kritiikittä pelkällä tuotemerkillä. Nimimerkillä tässä syksyllä viimeeksi Thermisolin ukkojen kanssa väännetty palaverissa niin seinä- yläpohja- kuin lattiarakenteistakin
Vastaa lainaten
 

Luokat
autonostin, autotalli, autotalliprojekti, lattialämmitys, maalämpö, nosturi, pitkästä rakentaminen, rakennusohje, rakentaminen, siltanosturi, talliprojekti, vilp


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
hj-61 käynnissä pysymis ongelma! datsun 3.3d Tekniikka & Jutustelu 20 10.07.2014 21:36
OHI: 11.10. Hakumoottorin uudelleenindeksointi käynnissä Lars Uutiset 0 11.10.2012 04:53
Jeep 2.1 TD ei pysy käynnissä Mikedeus21 Tekniikka & Jutustelu 4 02.10.2009 16:33
salainen operaatio käynnissä poliisilla ja puolustus voimilla suomen ilmatilassa toyota4x4 Chit-Chat 5 14.06.2009 09:47
Range 3.5 efi, lievä notkahdus käynnissä Paavo Tekniikka & Jutustelu 15 24.05.2006 16:22


Sivu luotu: 15:56 (GMT +2).