Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 04.07.2013, 19:44
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja wikke Näytä viesti
Eipä tule mieleen yhtäkään tapausta jossa tekninenvika olis veneillessä aiheuttanut vahinkoa toiselle osapuolelle.
On niitä kaikeri pari tapausta missä kyydissä ollut on loukkaantunut jos on maihin ajettu tai muuten kolaroitu teknillisen vian esim. kaasun hirttäminen vuoksi, mutta taitaa olla aika marginaalista veneiden ja veneily tuntien määrään nähden



Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja wikke Näytä viesti
Traktorit ne olisi kyllä saatana syytä katsastaa! Semmoisia romuja tuolla liikenteessä näkee. Huippu oli kun oltiin pähkimässä landebaanalla aikanaan ohitusta, niin Massikka päätti oksentaa tien puoleisen etufillarinsa ja liki kaatui eteen.
Kannatan periaatteessa, mutta katsastus saisi olla valot, ohjaus ja jarrut tyyppinen ilman renkaiden koista nipottamista jos nopeus ei nouse yli 40Kmh ja jarrut riittää niin mitä sitten,
mutta suomalian katsuri insinööri teettää helvetin moisen ylimääräisen homman kun ennen katsastusta pitää alle laittaa oikean kokoiset renkaat ja niitten varastointikaan ei ihan huoletonta ole
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Vuoden turhake. Bruno Chit-Chat 26 10.12.2007 10:54
M: hj:n vakio alusta! mitsu L200 vakio alusta + ALPO O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 9 07.02.2007 10:38
Vuoden moottoriurheilija h-a-r-z-a Chit-Chat 51 01.12.2005 21:47
K:Ensi vuoden säännöt? 4wdass Tekniikka & Jutustelu 18 21.08.2004 18:57
Hands free pakolliseksi vuoden 2003 alusta bono This And That 13 14.03.2003 20:41


Sivu luotu: 10:39 (GMT +2).