Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #27  
Vanha 28.01.2012, 12:53
Leca:n Avatar
Leca Leca ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 28.11.11
Sijainti: Nivala
Viestit: 91
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bj Andy Näytä viesti
Elikkäs visco on tullunna tiensä päähän. Kun sillä on kaksi tapaa hajota. Toine on se että se menee hervottomaksi eli ei jaksa pyöriä juuri yhtään. Ja toinen on se että menee tönköksi ja puhaltaa koko ajan täysillä. Mm. omasta bertasta löytyy tuo jälkimmäinen.

Jos se on kunnossa niin siitä ropelista kun pyörittää niin se pyörii sellain nahkeasti ilman että kone pyörii mukana.

Sen kun vaihtaa uuteen niin samalla tulee muutama heppakin lisää kun tuo ropeli sitä tehoa haukkaa aikas paljon. Ja koska kerroit että möyrintää on paljon ja vielä työnpuolesta, niin mielestäni ainakaan pelkkä sähköflekti ei ole mikään ratkaisu koska sen teho lienee jotain 1/3 osaa tuon viscon tehosta.

Varsinkin koska se on Toyota, niin sitä on huono mennä parantelemaan.
Jep, kunnossa on lekti.. meinaan ei se kokoaikaa puhalla, mutta sillon ku puhaltaa, niin on se pirun tehokas (Toyota on toyota, flektikin puhaltaa kovempaa kuin pienessä helikopterissa ) Voihan se olla mennossa paskas että se puhaltaa liian pitkään... Hemmetti ku ei kerinny rautakauppaan. Soa akseleiden hitsaus jää till måndag.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
hj 60 lämpö ongelma hojo85 Tekniikka & Jutustelu 4 24.01.2012 22:00
HJ61 +xenon ongelma Tourinki Tekniikka & Jutustelu 25 12.12.2010 17:46
hj61 murros ongelma Tekniikka & Jutustelu 6 14.09.2005 14:04
Nissan KC:n lämpö ongelma Samppa Tekniikka & Jutustelu 2 28.07.2005 21:18
HJ61 vaihde ongelma... Tekniikka & Jutustelu 10 29.03.2005 09:50


Sivu luotu: 14:27 (GMT +2).