Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 03.05.2012, 09:41
veijon-esso:n Avatar
veijon-esso veijon-esso ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.08.06
Sijainti: Vantaa
Viestit: 2.521
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi- Näytä viesti
Aluks meinasin et onpa pieni pömpeli, mutta näyttääkin olevan kammiovaimennin eikä mikään läpivirtausreikä:
Eli vaimennustehoa selvästi enemmän mitä perinteisellä reikäputkella villat ympärillä, tuo ei lisäksi edes nokeennu tukkoon eli äänet ei iän myötä kasva.
Ja ei pala villat veke offikäytössäkään, niinkuin tuntuu käyvän kun ei ole ilmavirtaa välttämättä ollenkaan jäähyttämässä pömpeliä ulkoapäin ja suditellaan paikallaan. Kovaääniäsiähän nuo flowmasterit on ainakin aiemmin olleet, mutta niitähän on nykyään aika montaa eri versiota joten hiljaisempiakin löytynee.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Grand cherokee WJ Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 4 15.03.2010 22:29
Ostetaan Cherokee/Grand Cherokee 4.0 (huoltokirjalla) Rekisteröimätön O/M/V Ajoneuvot 1 20.02.2010 18:48
O. Cherokee/Grand Cherokee laturi. 454SS O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 16.02.2008 17:49
cherokee tai grand cherokee kokemuksia Chit-Chat 8 16.05.2007 18:55
Ostetaan jeep cherokee/grand cherokee vanteet O/M/V Muut 5 16.12.2005 21:50


Sivu luotu: 17:24 (GMT +2).