![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Se tulee suodattimen ja jalan väliin, aluksi hopeenvärinen molo kiinni, sitten laippa ja sitten messinginvärisellä kiritään paketti.
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Tuohan selkee joo mutta onkos tuossa nyt metallin värisessä nyt oikea kierre mikä käy sinne öljynsuodattimen jalkaan ja onko tuossa sitten samakierre mihin käy vakio suodatin?
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Aika paha sanoa noista kierteistä, ei muutako motonettiin ihmetteleen/soitteleen.
Esmes tuolla: http://www.bjorkmotorsport.com/index.php?dir=309 on monenlaista ryöstintä eikä ole pahan hintaisia.
__________________
Diisselistä voimaa ja silleen. |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Itse vaan ihmettelen että miksi 2L tarvitsisi toisen öljynjäähdyttimen?
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
laitoin tuonne bjorkkiin kyselyn!
2L moottorissahan suodattimia on kahta kokoa, itsellä on tuo isompi eli vpaa reika 22.5mm joten noin äkkiseltään kierre vois olla M24x1.5 Mutta katsotaan mitä bjork vastaa. Missäs siellä se ensimmäinen lauhdutin on? Viimeksi muokannut Eissä : 16.08.2011 05:55 |
|
#6
|
|||
|
|||
|
se suodattimen jalan yhteydessä oleva alumiini muju. 30cmx10cm. sielllä sisällä muistaakseni 3 vai 2kennoinen
jäähdytin
__________________
[O]=TOYOTA=[O] |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
mikä se sellane o? vai tarkotatko juuri sitä "kantta" jossa myös suodattimen jalka? eilen sitä kuikuilin, mahtaakos se olla siellä sisäpuolella ne kennot?
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Chevrolet Avalanche 8.1 Vortec 4x4 Audi A6 C7 3.0TDI QUATTRO SUZUKI KING QUAD 4x4 750 -09 varustettuna LITEFOOT telasarjalla -Dodge Ramcharger (offi-projekti) -Nissan Patrol SOA vm-88 -Scania 92RML vm-87 EX-Autokoulu "MC DONALDS" +liuta muita harraste ajoneuvoja WUOKSI OFFROAD |