Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 06.01.2010, 15:51
ZAU:n Avatar
ZAU ZAU ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 13.11.05
Sijainti: vaasa
Viestit: 2.956
Perusasetus

Mun eka maasturi oli gaz-69 ja sitten tuli uazi offiin ja en kyllä heti vaihda pois edullisuuden takia.Jos aattelee käyttöautoa ja samalla sellasta millä pääsee lepikossa hyvin ja maantiella mukava ajella on xj cherokee 4l automaatti vaihteistolla,nyt on alla jeep grand cherokee v8 ja maantieajoa sillä pääasiassa tulee ajeltua,mutta pääsee tod hyvin vakionakin maastossa ja ennenkaikkea herkkuja on vakiona mitä muissa ei yleensä ole,jeeppi on myös halpa huoltaa ja jos haluaa vähän rakentaa niin palikkaa löytyy amerikasta edullisesti myös suomestakin löytyy hyvin.Eli mun ääni jeepille.Ja se vielä että jeepissä saa matkustaa se 5 henkeä eikä tarvi siitä maksaa valtiolle kauheita summia kun ajaa esim diesel pajerolla tai patrollilla,ja tää on vaan mun mielipide.

Ps: en ole seurannu tarkemmin mitä vaihtoehtoja olet katellut

__________________
Uaz/Gaz/Zil varaosia-> UAZ Osia.

zau(ät)offipalsta.com

Nolnelnol-7181850
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 06.01.2010, 17:10
smos smos ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 02.01.10
Sijainti: Lappeenranta
Viestit: 43
Perusasetus

Suuri kiitos kun jaksoitte antaa neuvoja minulle, mutta olen tullut kuitenkin siihen päätökseen, että alan pistää kuntoo tuota viimevuonna ostettua mazda b2200 -89. Takapotkuhan tuo on, eikä mikään maasturikaani, mutta jostainhan se on aloitettava. Kiitokset vielä kaikille kysymykseeni vastanneille. Sain hyviä neuvoja.
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 07.01.2010, 08:05
Mazza Mazza ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 04.03.08
Sijainti: Oulu, Finland.
Viestit: 37
Perusasetus

Jep, muutamalla muutoksella takavedostakin saa ihan kivan, esim. turbo, pieni korotus, lukko, painoa lavalle, kunnon renkaat. Ja sitten ei kun rokkaamaan, varauksin.

Ps. 65cm joustoilla, kemppilukolla, karkeilla renkailla ja reilulla kaasulla meni jopa paikoista, minne jotkut lukottomat vakiokikkareet jäi. Eikä ainakaan etuakselista tökkää, kun keulan alla puolisen metriä maavaraa

Ps2. Ei sitten turhan vakavasti tätä...
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ensimmäinen nisäkäs? bullshit! VonLeka Chit-Chat 5 09.08.2008 17:18
Jee, ensimmäinen bannaus LaaLaa Chit-Chat 8 13.04.2005 06:46
Ensimmäinen ajokerta? jv Tekniikka & Jutustelu 21 13.05.2004 11:20
Ensimmäinen ps.com uneni Hippiäinen Rakas Päiväkirja 2 30.11.2003 10:55


Sivu luotu: 04:44 (GMT +2).