![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
__________________
Kaikki mikä on paskaa,on perseestä. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Nyt on 1200 kilsaa menty Ajusan pahvilla.
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Vaihdoin vaimon tojotaan 1kz-te uuden sylinterikannen reilu vuosi sitten, ja kilometrejä on tainnut tulla noin 10 tuhatta. Ajusan pahvilla kasasin kans ja hyvin on toiminut.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Sparetolla vieläkin "asiantuntijat pohtivat todellista vikaa", eivät enää vastaile sähköpostiin. Kuluttaja-asiamies ei myöskään vastaa yhteydenottoihin, ilmeisesti pitää minua jotenkin tyhmänä. Myöskään Victor Reinziltä ei kukaan vastaa mihinkään.
Näihin kannentiivisteisiin kuitenkin meni aika paljon rahaa, ja melkein olin jo uutta kantta ostamassa, ennen kuin tajusin repiä noita pahveja auki ja tutkia niitä vähän tarkemmin. Loppujen lopuksi se kunnollinen pahvi olikin sitten paljon noita vääränlaisia halvempi. Tämä Suomen kuluttaja-asiamiehen suhtautuminen näihin autoasioihin on kyllä kummallinen. Jos joku ostaa autokaupasta jonkun puoli miljoonaa ajetun romun josta hajoaakin "yllättäen" se alkuperäinen kansipahvi, niin myyjä on vastuussa - mutta jos kauppa huijaa ostajaa myymällä käyttökelvottoman kansipahvin, niin silloin ostaja onkin vastuussa, ja asiaa pidetään niin itsestäänselvänä, ettei sitä oteta edes käsittelyyn! Viimeksi muokannut Smoppi : 24.04.2020 10:17 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään VW kannentiivisteitä | Vilpertti | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 08.06.2019 14:16 |
BJ40:n kone kasattu väärin?? | mantila2 | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 17.08.2011 07:19 |
JOS VÄÄRIN EN MUISTA NIIN HAMSTERIN NIMI ON.... | Nils Holgersson Fan Club | 0 | 29.09.2002 20:08 |