![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() onkohan sitä kukaan tutkinu syvemmin, notta oisko jenkkilän inssi ollu noheva ja tehny siihen jonku luukun tahi sinnepäin, josta pääsee rasvaamaan ilman lootan irrotusta? prkl ku omat kaikki TH700 tomaatteja, niin ei pääse ronkkimaan ja tutkimaan ku ois kaikki rojut lavalla irtonaisenakin.. tosin 50tkm on normi ajussa parin vuoden ruuvailut ja sit jos huolto-ohjelman mukaan on 50tkm ni käytännös se kestää satkun, muuteha tehas haastettas oikeuteen mielipahasta ja ne maksas miljoonia korvauksia ![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Soittivat pajalta juuri, aika nopsaan olivat nostaneet laatikon irti, parissa tunnissa. Kytkinlevy on kuulemma uuden oloinen, tutkivat nyt sitten onko vauhtipyörä koneistamisen tarpeessa tai sitten täällä epäilty painelaakeri se ongelma.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Tuomio tuli, vauhtipyörä koneistukseen vaihtavat samalla kampuran takastefan kun on nyt hollilla. Nähtävästi saan auton takaisin perjantaina mikä oli myös alkuperäinen suunnitelma.
Kannatti viedä auto sinne vuorokautta aikaisemmin ![]()
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#5
|
||||
|
||||
![]() Hyvä kun saat auton kuntoon.
Se on orpo olo ilman autoa....
![]()
__________________
Kun älyttömät käskee haluttomat tekemään mahdottomat, syntyy projekti. ![]() Jeep Grand Cherokee 4L suora-6. vm-95. Oldsmobile 98 Luxury Sedan V8 425cid super rocket. vm-66 Honda CB 750 F2 Seven Fifty. vm-98 MYYTÄVÄNÄ: https://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=8912 |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Totta turiset, ahdistaa katsoa tyhjää parkkipaikkaa...
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Tämäkin ongelma poistui päiväjärjestyksestä.
- Vauhtipyörä palanut mustaksi, koneistettu - kampuran takastefa vaihdettu - laatikon ja jakiksen välistä puuttui tiiviste, laitettu - vaihdettu uudet kytkinhilut, vaikka vanhat oli ihan käyttökelpoiset. - jakiksen öljyt vaihdettu. Ei hinkuta enään.
__________________
http://esory.kuvat.fi/#/ |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kontinkuljetusapua Saksasta Suomeen kuun lopussa? | Heering80 | Chit-Chat | 0 | 05.11.2013 10:33 |