Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 13.01.2014, 19:42
mp mp ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.11.04
Sijainti: Rimito
Viestit: 180
Perusasetus

Ne rekkaveturit on traktoreja,ainakin u.teräs turusta käyttää vielä noita.Taitaa Teräksen volvosta olla vaihdettu runkoa lukuunottamatta pariin kertaan kaikki,mut ei ole kauvaa aikaa kun viimeksi näin semmosen.
Niillä pahojen kielten mukaan on firman mottona :
Laatukuljetuksia jo 100 vuotta- samalla kalustolla...

Ei vaiskaan taitaa olla suomen niemellä niitä harvoja firmoja jotka ajaa omilla autoilla,ei pankin.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 13.01.2014, 19:54
Mutis:n Avatar
Mutis Mutis ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 08.04.08
Sijainti: Rauma
Viestit: 1.176
Perusasetus

Rauman UPM käyttää paperin kuljetukseen satamaan jotain 'ylipainoisia' yhdistelmiä, mitkä on nopeusrajoitettuja. Ei hajuakaan miksi ne on rekisteröity. Saattaisi nykyään saada ihan ilman rajoituksiakin, mutta hyöty olisi nolla, koska taajama-alueella ajelevat jokatapauksessa.
__________________
RASOR
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 13.01.2014, 20:07
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Itellä ois takana se, että ne sais seisoa kilvissä aina ja koko ajan, mut kun tarttee jotain kuskata niin tielle vaan, nukkumahyttinen kun ois niin ei haittais hitaampi taivallus nopeus



Mitess saakos sellaista ahtaajaa kadulle kilpiin jossain oli juttua, et ne ois työkoneita kadulla ja valtavat ajorajoitteet tyyliin vain suljetulla alueella kärryperässä, muualla siirto lavetilla
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostettu corollan vetari, voi olla rikkinäinenkin! Nostokurki O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 03.09.2012 12:14
Ostetaan Krazin vanteet ja renkaat tai koko auto, voi olla viallinenkin. Teukka O/M/V Renkaat ja vanteet 1 14.09.2010 12:17
O: Toyota Hilux 4x4. Hinta pitää olla alle 1000€ O/M/V Muut 8 04.05.2005 06:45
Golfi voi olla vaarallista Wille Jokes 0 18.02.2005 19:47
Kuinka tyhmiä sähköpostihuijauksia voi olla? kivinen Chit-Chat 9 14.02.2005 15:25


Sivu luotu: 19:24 (GMT +2).