![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
![]() Ei nimittäin meinannu millään löytyä ja auto täytys ajoon saada hetimmiten
|
#2
|
|||
|
|||
![]()
Mulla on ollu tuossa dieseli tarossa erikoinen ominaisuus jo viime talvesta. Heti kun kelit kylmenivät nyt taas syksyllä, jää auton kierrokset melko korkealle tyhjäkäynnillä starttauksen jäkeen. Kierrokset ovat korkella vielä reilun 10 km ajon jälkeenkin. Ei se aikaisemmin tuollanen ollu.
Onko tuossa maamoottorissa muka jokun kylmäkäynnisty juttu? Anturi yms? Moottorin lämmöt ovat kyllä hieman alhaiset mittarin mukaan mutta mutta. Vaijeri ei myöskään mielestäni hirtä. Mistä tuota vois lähteä ratkomaan? Tilasin joo uudet hehkut termarin ym. Mutta en kyllä niitä syyttäis. Toinen juttu. Joskus täälä pyöri tosihyvä kuvallin ohje mistä selvisi kaikki tarpellinen koskien tuon vakio kitkalukon tiukkausta. Muistaako kukaan linkkiä??
__________________
Toyota hilux 2.4 td ln 170 -99 |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Siinähän on se termostaattipatruuna pumpun kyljessä joka lisää kaasua kylmänä, olisko se/sen vivusto alkanut temppuilemaan?
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Eikös siellä patruunassa kierrä vesi ja jos menee tukkoon niin ei lämpee niin nopeesti/pudota kierroksia alas ?
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Juurikin näin.
__________________
Joku tahtoo vaihtaa nimeään, jos se siihen jää tiedetään, Se joku tahtoo olla ihminen, Minä en! Timo Rautiainen & Neljäs sektori |
#6
|
|||
|
|||
![]() Hilun öljyt
Eli täytyis öljyt vaihtaa perään,mottin sekä vaihteistoon.mitä suosittelisitte?
kiitos etukäteen -Aarni |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Laitoinkin jo ostoilmon, mutta kysytään silti apuja. Eli tarve saada kaksipaikkaisesta xtra cabista kolmepaikkainen. Ajatuksena vaihtaa kahden jakkarat tilalle sohvapenkki. Onko parempia ideoita? Sopiiko sohvan kiskot suoraan jakkaroiden kiinnitys pisteisiin? Hilux on 1989 2wd, ilmeisesti YN90L.
Lainaus:
![]() |
#8
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Miula on kyllä tunne et hakemalla haulla tai selaamalla tätä topiccia taakse päin saattaa löytyy infoo.
__________________
Emmie tiiä |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 7 (0 jäsentä and 7 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? | henteri | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 02.03.2008 20:02 |
LN 65 Hiluksiin korotus jouset? | -Ville- | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.02.2008 21:15 |
käykö HDJ:n jouset LJ:hin? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.05.2007 20:24 |
M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! | A45 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 25.04.2006 18:14 |
MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 03.12.2004 21:34 |