Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #28  
Vanha 24.08.2010, 16:35
Daniel Daniel ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 03.03.08
Sijainti: Hämeenlinnna, Finland.
Viestit: 113
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja RIPAX Näytä viesti
Vai onko sittenkään? Jos se ajotus ei oliskaa kohillaan,vaikka valmistus vian takia tai jostain kummallisesta syystä,eikö koneen käydessä tippa-anturilla mitaten sais ajotuksen tarkistettua joka pytyltä erikseen? Tai vilkasis endoskoopilla hehkun reijästä pyttyyn että ei kai vaan oo taskunauris männän päällä/venttiilin välissä? En minäkään enää laittais montaa tonnia hakuammuntaan mutta nämä nyt halpoina konsteina..

Pitää kyselle tuota ajoitustyökalua paikalliselta pajalta, jos olisivat halukkaita lainaamaan. Noin pientä endoskooppia en löytänyt tähän hätään millä pääsisi hehkun reiästä tirkistämään. ajattelin mitata puristukset, selviäähän silläkin, jos sinne olisi jotain juureksia jäänyt.

Tuosta dampperista nyt ei takuuseen millään muulla voi mennä, kun vaihtamalla se uuteen. Kyllä se irti oli ja vetäisin siihen jopa uudet maalit mutta en kyllä huomannut siinä mitään.

Toisaalta jos vika olisi jokin mekaaninen epätasapaino, niin ei se oiken voisi olla sellainen, että olisi toiminut välillä.
Tuntuu, että moottori myös käy huonosta, eikä vaan ravista. Toisaalta voihan se olla, että epätasapaino saa moottorin käymään huonosti, kai, ehkä?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Hj60 käyntiongelma ToyotaHj60 Tekniikka & Jutustelu 23 15.02.2012 19:33
HJ:n Käyntiongelma. välijäähdytin Tekniikka & Jutustelu 2 19.02.2010 17:40
SJ-413:n käyntiongelma JC Tekniikka & Jutustelu 3 15.11.2008 23:44
XJ:n käyntiongelma Killman Tekniikka & Jutustelu 0 25.11.2005 00:55
Uaz käyntiongelma -MAKE- Tekniikka & Jutustelu 18 01.06.2005 20:49


Sivu luotu: 11:26 (GMT +2).