Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 03.08.2014, 10:27
nalle00:n Avatar
nalle00 nalle00 ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 07.01.12
Sijainti: Kemi
Viestit: 661
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja A-P Näytä viesti
Eikös sen huoltoautovarusteluettelon saa muutettua mieleisekseen katsastuksen yhteydessä?

Hoojiin varusteeksi on merkattu "laatikko työkaluille kodinkoneiden huoltoa varten", siis vain laatikko vailla listauksia niistä työkaluista. Alkuperäisen laatikon kyljessä oli Hoover-tarra.
Mulla tuli otteeseen, että Työkalulaatikko varustettu pullotunkilla ja käsityökaluin. ja tuo käsityökaluin on mun mielestä aika laaja käsite, mitä se voi sisältää. esim 2 ruuvimeisseliä on kästyökaluja monikossa tai vahotoehtosesti laittaa vaikka puuhöylän ja puukon jos ei muuta löydy.

Tuo pullotunkki on ainoa mikä on sinne kirjattu siihenkin ois voinu kirjata vaan, että tunkki niin liftikin ois menny huoltovarusteesta tosin eipä tuo liftiä tarvi, mutta jos joskus ton myyn ja siittä joku alkaa tekeen offikampetta niin luulisin, että tuo pullosanan saa tosta poistettua keskikevyellä selittelyllä
__________________
Tatsuni on mun ratsuni
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään / Vaihdetaan huoltoauton varustekoppi Rekisteröimätön O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 3 24.06.2010 22:36
Huoltoauton määritelmä? TexasCruiser Tekniikka & Jutustelu 37 04.11.2007 12:36
Huoltoauton vakuutukset? KarvaTurpa Tekniikka & Jutustelu 12 04.01.2007 20:59
Huoltoauton verotus ? cremel Tekniikka & Jutustelu 4 19.10.2006 18:13


Sivu luotu: 04:07 (GMT +2).