Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #31  
Vanha 21.09.2013, 19:11
kallo kallo ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 30.12.12
Sijainti: Oulu, Suomi
Viestit: 278
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja ZeiZei Näytä viesti
Tuolta "Danat" :

http://www.genright.com/ProductInfo....F#.Uj3ECdLwmSo

Henk koht kattelisin orkkis akseleihin banjon kuoren putkipäädystä, ja loput hilut Ashcroftilta: 24 pooriset tikut ja 4,75 välitykset, on jo kohtuulliset välitykset orkkis jakolaatikon välityksillä.
Aluksi voi säästää vaikka murroksissa ostamalla halvimmat Paddokin murrokset (noin 30€/kpl).

Saako noihin Arb:hin muutos osat 10por => 24por poskilevyt?

Miksei tuollaisetkin, jos ei ollut budjettia rajattu:

http://www.ashcroft-transmissions.co...&productId=336

Mulla on nuissa perissä ne paddockin "suojamaskit" banjoille. Muutososat 24 booriseksi maksaa suurinpiirtein saman verran kuin yksi uus arb. Toiseen arbbiin mulla on yks 10 poorinen varaosaposki ja se makso muistaakseni ~180e (se mistä ilma tulee sisään)

Jep, LT95 kanssa välitys on aikalailla hyvä (hieman vielä sais olla hitaampi ainakin omasta mielestä), mutta automaattilaatikon kanssa välitys ei enää olekkaan mikään niin mairitteleva, eikö näin?

Jännä homma nuissa murroksissa kun kaikki sanoo että Rangeista ei mee murrokset mutta mulla on menny jo kaks. Toinen orggis ja toinen 2 vuotta vanha (käytännössä ajamaton) paddockin murros.. Tikuissahan mulla ei juuri ongelmaa ole keston kanssa ollut (mihin luulen että ajotyyli vaikuttaa eniten). Huomasi nimettäin kun patrol-mies Ewerglade kävi ratissa että heti sai vierestä sääliä akseleita
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään range minivisku O/M/V Ajoneuvot 7 25.09.2013 16:19
Myyty range porro1 O/M/V Ajoneuvot 9 06.11.2011 20:22
Myyty Range 291076 O/M/V Ajoneuvot 5 31.12.2009 17:38
M Range O/M/V Muut 0 07.12.2003 07:12
M: Range O/M/V Muut 0 01.07.2003 19:41


Sivu luotu: 11:36 (GMT +2).