![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
jKyllä sauvat rasvattiin ja tais olla viellä aika runsaasti edellisenkin asentajan mäskejä siellä hiukka joutuu kalibroimaan viellä, silmä määräisesti katsottuna apparin puoli jäi aavistuksen matalemmalle, tosin joutaa varmaan tiukkaamaan kumpiakin kun camberia näyttäisi olevan / \ Aika runsaasti, ainut vika mikä nyt ilmeni niin on b-pumppu joka ei hyrrää? Liittimen otin tankista irti ja suoraa virtaa laitoin mutta mykkä näyttäs olevan??? Eikös se cypres kumminkin tuolla tankissa viellä ole? Ainakaan ulkosta pumppua en löytänyt, tosin tuo pumppu voi selittää sen miksi tuo kiulu lähtee niin huonosti käymään, noh pyhät kun menny ohitte niin liipasen varaosa puljuun ja vaihan samoitten hehkutkin,
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
ei siinä mitään erillistä pumppua ole, johdot menee anturille tankkiin, ainooo pumppu mikä siinä on niin se on syöttöpumppu.
__________________
LaMaas offroad Pohjois-suomen offroad Offroad Oulu Www.Suzuki4x4club.fi www.laplandtrophy.com Perkele! Meni lunta kenkään, Nyt kyllä lähteee !! |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Kyllä minä harrastelen sellaista että kun on oikein kylmä aamu niin tatsuni käyntiin, jakis vapaalle ja kakkonen silmään lasien rappailun ajaksi.. On loota notkeempi ku vähä aikaa pyörii
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Samaa tulee ittekkin harrastettua vaikka uudet öljyt on laatikoissa. Paljon mukavammin keppikin liikkuu kun vähän on öljyjä pyöritelty tyhjäkäynnillä aluksi.
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Kiitosta tuosta tiedosta. Täytyy alkaa kokeilemaan. Sitten kertokaapa että olenko ollut aivan metsässä ajatusteni kanssa kun olen luulut että mittaristossa palava oranssi nestepinnan merkki valo on vain oikutteleva polttoaine valo, mutta oikeasti se onkin veden erottimen valo ja palaessaan ilmaisee erottimen olevan täysi? Se ohjekirja olisi ollut kova sana.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
kyllä juurikin näin,tyhjennä suodatin niin merkkivalon ei pitäisi enää palaa..
__________________
LaMaas offroad Pohjois-suomen offroad Offroad Oulu Www.Suzuki4x4club.fi www.laplandtrophy.com Perkele! Meni lunta kenkään, Nyt kyllä lähteee !! |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Juuh valo lakkasi palamasta suodattimen vaihdolla. Piru että olikin paljon jäätynyttä vettä suodattimessa. Nyt toimii taas.
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Ai jaa, olin lukevinani aikasemmilta sivuilta että joku oli ulkosen pumpun laittanu mutta olikohan kyseessä besakone? Sitä ei mainittu niin oletin että tässäkin olisi jonkun näkönen pumppu, eli miten testaan tuon naftan saannin? Ainakaan ei tullut mitään letkuista kun kone huoneessa tuota pumppua pumppasin, ja eikös se ole veden erottimen johdot mitkä on tuon käsi lypsärin vieressä? Olisiko jäätynyt? Teki meinaa vaan tuon yhtäkkiä kun mutkaan käänty?
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Nissan King KING CAP 4x4 WD | kona | Tekniikka & Jutustelu | 26 | 03.09.2018 12:08 |
| Nissan king cap | tomppaa | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 28.08.2011 10:04 |
| Myydään / Vaihdetaan M/V 4x4 nissan king cab | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 29.01.2011 10:42 |
| M:Nissan king cap | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 21.04.2007 11:31 | |
| M. Nissan King Cap -91 | Heze.R | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 03.04.2007 23:22 |