Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #12  
Vanha 27.05.2012, 22:32
tdi:n Avatar
tdi tdi ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 16.03.09
Sijainti: Kotipaikka
Viestit: 1.792
Perusasetus

Kaverilla oli king cap 2.4 bensa koneella ja siinä tuppas menemään 15litraa keskimäärin ei nyt aivan mahdoton jos jahti autosta kysymys.

Itse olen kanssa miettinyt pitkään ostaisiko käyttöautoksi henkilöauton ja mersun jättäisi jahtiautoksi vai ostaisko kuitenkin sitte halvemman maasturin ja uudemman henkilöauton. Ei jotenkin viittis 2 autoo pitää kuitenkin jokavuotiset katsastukset ym kulut vaikka se seisonnassa olisikin.
Pickupista haaveillu joka ois kevytkuormaauto, 5 paikkanen mahtus hyvin koira, samoin hirvi mahtus lavalle, olis diiseli, turbo, vakionopeudensäädin, ilmastointi, automaatti, suht hyvä ajaa eli dodge. Mutta sit se kulutus päivittäises ajos on vähän kova ei mahdoton mutta jotenki arveluttaa. Samoin varaosien saanti, hinnat ja auton koko on vähän iso eli kankee. Kaikkee ei vaan saa samassa paketissa.
En ole oikein löytänyt sopivaa ideaa tohon auton ostoon meinaa hermot vaa mennä ku tot nettiautoo selaa.....
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Suosituksia hyvästä peltikorjaamosta landman Tekniikka & Jutustelu 2 18.03.2012 00:13
microhifi/dvd suosituksia? ärjy Chit-Chat 0 15.10.2011 16:30
Suosituksia LA laitteistosta pajeroon? kallekoo Tekniikka & Jutustelu 10 24.02.2008 17:55
Suosituksia GM:n osiksi? Tekniikka & Jutustelu 0 08.05.2003 08:17


Sivu luotu: 07:42 (GMT +2).