Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 03.05.2012, 07:58
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Heguli Näytä viesti
Tuosta esimerkiksi:

http://www.nettiauto.com/suzuki/grand-vitara/4566457

Tosin tätä ei saa 7 paikkaisena. Löytyy alennusvaihteisto, lukittava keskitasauspyörästö ja ESP hoitelee akselien "lukitusta". Tämä ei ole mikään hirmuinen maastopeli mutta aika huonoa tietä tälläkin menee, kuskista tietty kiinni paljon. Verrattuna Passattiin ero on kuitenkin suuri. Ja tilaa on ihan riittävästi viidelle. Jos tavaratila jää pieneksi niin anopinkuljetuslaatikko katolle. Löytyy sekä tiisseli että bensamallit ja automaatillakin löytyy.
Onhan Suzukilla tuo XL-7 Vitara. Se on melko iso peli jo ja ihan mukava peli ajella maantiellä. Haittana on ettei sitä taida löytyä diesel koneella? Suurinosa taitaa olla varustettu tuolla 2.7-litraisella koneella ja automaatilla. Mut siitä löytyy nuo 7 paikkaa ja yllättävän edukkaita pelejä. En tiedä onko noissa sitten jotain vikaa? Mut tuossa jäis se 20ke muuhun hommaan. Toki jos tuo on se hintahaitari niin saahan sillä tuoreempiakin pelejä.

Jos ennen on pärjätty passatilla niin ehkä kannattaisi katsoa vielä tuo Dacia Duster. Ei kyllä täytä sitä 7 paikkaisuuden vaatimusta. Vaikka se sisältä näyttääkin tehdyn jätemuovista niin tuolla hintaluokalla saat kuitenkin tuon uudena kaupasta ja rahaa jää vielä yli. On tuollaisellakin tullut ajeltua ja ihan kiva peli se oli. Yllättävän vähän kuluttaa polttoainetta sillä diesel koneella. Varmasti parempi ostos kuin l300tkm loppuun ajettu toitsu, mikä maksaa saman verran. Tuossa on kuitenkin takuut. Ne vanhat HJ:t ehkä toimi, mutta nämä uudemmat ei ole kovin kehuttavia. Esim. hilux minkä pitäisi kestää melkein mitä vaan niin ei todellakaan kestä mitään. Tutulla on menossa jo kolmatta perää, toista vaihdelaatikkoa ja toista turboa. Sen ex. mitsulla ei kuitenkaan ollut tuollaisia ongelmia ja onhan se vanhalla 80-luvun hiluxilla tehnyt samoja hommia ja siinäkään ei ollut tuollaisia vikoja. Uudet autot kun tungetaan täyteen kaikenmoisia sähköhärpättimiä niin ei ne vaan toimi. Daciasta ne kaikki puuttuu vakiona.

EDIT: Löytyi noita XL7 versioita dieselinäkin. http://www.nettiauto.com/suzuki/grand-vitara/4716961 Eikä ole edes kovin paljon ajettu.

Viimeksi muokannut Nerd-O : 03.05.2012 08:03
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostetaan Maastoauto Lanzari O/M/V Ajoneuvot 7 29.01.2012 11:42
Ostetaan Maastoauto Po18 O/M/V Ajoneuvot 5 11.06.2011 16:03
Ostetaan Maastoauto JariKoo O/M/V Ajoneuvot 5 30.10.2008 14:33
Maastoauto? Metsässä Chit-Chat 48 06.02.2006 21:36
O: maastoauto wallu O/M/V Muut 1 09.02.2005 13:34


Sivu luotu: 21:47 (GMT +2).