Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 27.04.2012, 22:52
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.061
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Samick Näytä viesti
On muuten aika vakuuttava vakiopeliksi tuo jeepin commander vaikkei nyt joustoja hirveästi olekaan
http://www.youtube.com/watch?v=y1DG-P6oOGY
No onhan melkonen pölkky, tolleenhan ne nykynelivedot toimii merkissä kuin merkissä. Mut ei se paljoo liejussa auta auton lyödä jarrua vaan pyörille.

Mut mikä tuossa rutisee noin paljo? Videon lopussa varsinkin kuuluu melkonen rapina.

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 27.04.2012, 23:18
vmt:n Avatar
vmt vmt ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 29.12.09
Sijainti: Vantaa
Viestit: 1.877
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -MaTTi- Näytä viesti
No onhan melkonen pölkky, tolleenhan ne nykynelivedot toimii merkissä kuin merkissä. Mut ei se paljoo liejussa auta auton lyödä jarrua vaan pyörille.

Mut mikä tuossa rutisee noin paljo? Videon lopussa varsinkin kuuluu melkonen rapina.
Sepä tuossa eroaakin useimmista, että pyöriä ei jarruteta siellä liejussakaan. Kaikissa kolmessa tasauspyörästössä kun on tuollaiset lukot: http://www.eaton.com/Eaton/ProductsS...als/PCT_225758. Vetoluistoneston kun kytkee pois, tai vaihtaa jakiksen pienelle puolelle, niin pyöriä ei jarrutella ollenkaan. Tuo, että ilmassa oleva pyörä pyörähtää vähän ylimääräistä, johtuu siitä, että hydraulipumppu on lukon yhteydessä ja se toki tarvitsee vähän liikettä, että saa käyttöpaineen aikaiseksi.

Rutina osui omaankin korvaan tuossa videon lopussa, mutta ei sitä ainakaan omassa yksilössä kuulu...
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 27.04.2012, 23:37
KoniJeep:n Avatar
KoniJeep KoniJeep ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 13.02.10
Sijainti: Halinjälvi / Pohjois-Kaljala
Viestit: 1.904
Perusasetus

Commontoorin kojeaju:http://www.youtube.com/watch?feature...&v=_aOxyk_u7-I ja tässä lisäähttp://www.youtube.com/watch?v=5_XYX...eature=related
__________________
Jeep


ISORY

Viimeksi muokannut KoniJeep : 27.04.2012 23:40
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 29.04.2012, 11:12
toyota4x4:n Avatar
toyota4x4 toyota4x4 ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 08.06.04
Sijainti: lahti
Viestit: 3.957
Perusasetus

http://www.youtube.com/watch?v=MmzWG...eature=related noitten uusien jeeppien kuuluukin pitää lopunalun ääntä. yhtä reklamaatio jeeppiä ihan kokeilin kuivalla asfaltilla ympyrää..kilis ja kolis niin että sivupeilitkin heilu ,minkään merkki korjaamon mukaa jeepissä ei ollu mitää vikaa.. se vain on epämukava kuulonen ja lopun alun ääninen ja tärinät+ rapinainat kuuluu asiaan. mielestäni auton renkaat pienet muuhun autoon nähden ja koko auto on matalan näkönen.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostetaan Maastoauto Lanzari O/M/V Ajoneuvot 7 29.01.2012 11:42
Ostetaan Maastoauto Po18 O/M/V Ajoneuvot 5 11.06.2011 16:03
Ostetaan Maastoauto JariKoo O/M/V Ajoneuvot 5 30.10.2008 14:33
Maastoauto? Metsässä Chit-Chat 48 06.02.2006 21:36
O: maastoauto wallu O/M/V Muut 1 09.02.2005 13:34


Sivu luotu: 02:47 (GMT +2).