![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Lainaus:
Ei kannata unohtaa mobilisti-lehteä, eipä siinäkään esitellyt laitteet ole nykypäivän myyntiartikkeleita ja ihan hyvin tuntuu myyvän. Mitä ihmeellisempiä laitteita siinä esitellään, sitä suuremmalla mielenkiinnolla tulee luettua.
__________________
Harbor Cruisers |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() Tuo Mobilisti pesi hienosti kasvonsa jokunen vuosi sitten, vanhojen setien tunkkaisesta museo-lehdestä hienoksi harraste ajoneuvo lehdeksi. Tuskin lukisin muista lehdistä juttuja moottoripyöristä, tai lentokoneista. Jos 4x4 lehteen saisi samaa henkeä, niin hyvä lehti tulisi. ![]()
__________________
Size does matter, Sisu A-45 projekti
Sisu-harrastajien palsta, SISUA.net Myydään: Pajeron osia, Uusia ja käytettyjä maastokuorma-auton renkaita, 50-80 luvun euro ja japsi henkilöautojen osia, sekä perseestä perämoottoriin! |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Paljonko ko. homma vaatii pääomaa? (Jos näin julkisesti voi kysyä)
Helpompi puhua hulluja rahanhaltijoita ympäri kun olisi jokin haarukka tiedossa.. |
#4
|
|||
|
|||
![]() Pääomatarve
Riippuu siitä mitä laitteita on ja mitä pitää hankkia. Aluksi tarvitaan tietokone, taitto-ohjelma, Photoshop ja joku valokuvauslaite, eli jonkun tonnin edestä kamaa. Multa löytyy kaikki, käytettynä mutta hyvässä kunnossa. Julkaisuoikeuksista voidaan sopia, tärkeintä on että jatkaja todella jatkaa eikä vain meinaa.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Koska vuoden ensimmäinen 4x4 ilmestyy?
![]()
__________________
"Kerran luulin olevani väärässä. Erehdyin." -Oscar Wilde- Yritin epäonnistua. Onnistuin. |
#6
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
|
#7
|
|||
|
|||
![]()
Selvintä on jos syntyy kauppakirja jossa luetellaan mitä kauppaan kuuluu ja millä hinnalla. Hinnan suuruudesta saa sitten neuvotella mutta se ei voi tapahtua näin offipalstan kautta. toimitus@4x4-magazine.com on suorempi kanava.
|
#8
|
||||
|
||||
![]()
Lehti on ehdottomasti pidettävä suomenkielisenä ja nallen sarjakuva on myös pidettävä mukana, se tuo mukavasti kevennystä lehden sisältöön.
Voisihan alan harrastajille myydä mainos tarroja joita voisi sitten liimailla auton kylkeen ja hinta tarran koon mukaan, olisihan sekin lehdelle mainosta. Toivon kovasti jatkoa lehdelle sillä se on ainoa autolehti jota jaksan lukea ja tilata. Koska uutta numeroa kannattaisi toivoa saapuvaksi? |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
mistä?? venytettyverkko | Jii-Jii | Tekniikka & Jutustelu | 14 | 21.01.2006 21:30 |
MISTÄ VANTEET?? | eituuleimaa | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 17.08.2005 14:30 |
mistä 16.5" vanteet ? | Der_Alte | Tekniikka & Jutustelu | 12 | 12.02.2005 21:34 |
Mistä maastotunkki? | Larha | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 14.07.2003 17:42 |
Mistä nimi? | Lars | Kysy MäIteltä | 0 | 12.05.2002 00:42 |