Nyt se on tommosessa tilanteessa, tästä on sitten tehtävä päätös jatkon suhteen. Amme on aika kuppanen, joten sen korjaaminen tarttis villusti hitsaamista ja toisaalta taas jonkinmoisen avolava-puolikopin tekeminenkin mietityttää kun olis kiva jos olis yhteensä kolmelle pärsuunalle istumapaikat katon alla ja "lämpöisessä"??
Meinas olla lievästi hiki kun tuunasin tota tänään, pakko oli tehdä tommonen pukki kun ammeen nostelu ei yksinään tahdo onnistua vaikka woimaa onkin. Pitäis olla pitemmät käet.
Tuoreempi Volvo veti sitten auton alta kun amme oli riittävän korkealla, eihän toi liiku ilman kytkintä ja laatikkoa omin voimin mihinkään.
Ehdotuksia ton takaosan suhteen saa tehdä, se on sitten jotain ihan muuta mitä kelpuutetaan. Tietysti jos jollain on suht vähäruosteinen koppa niin semmostakin voidaan ajatella, ja varsinkin halpa. Juu nou.
Yksi varteenotettava vaihtoehto olisi se semmoinen lyhennetyllä hytillä oleva koppi, eli takana olis pikkuruinen lava ja silti reippaat vinssihylkiöt sais matkustaa sisätiloissa silloin kun taitava kuski ei aja tasamaalla jumiin. Siihen tarttis taas kumminkin vähän ehjemmän kaukalon aihioksi. Täh?