![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Tämä selvä
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Ensi töiksesi ota perä murikka pois ja pura se niin näet mahdollisen vian elikkä kitkalevyt on syönyt itselleen kolon sinne perään jolloin ne ei pääse joustamaan eikä liikkumaan sitä mitä tarvii.Rohviilissani on moisesta kuva.Kemppi pitää!!!!
__________________
Tein itse ja säästin. RASOR |
|
#3
|
||||
|
||||
|
joo kyl se avata kannattaa jos ei öljyillä miksikä tuu.kyl mä sen kempin silti jättäsin jos meinaat sillä normaalisti tiellä ajella,mut jos pelkkä metsävehje on ni sit se kemppiki on varteenotettava vaihtoehto.
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Kyllä sillä enimäkseen metässä meennään, mutta kyllä tielläkin pitää ajaa. Kilvellinen vehje kuitenkin kyseessä.
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Saapi noihin paineilmatoimisia lukkoja taakse ja eteenkin, mutta ei ne lukot tee tietä onneen.... |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Niin ja 2-Gen pajerossahan on mitsun 100% tehdaslukkoakin, joka on myös paineilmatoiminen. Jos sellaisen akselin/perän saa jostain, niin sekin on yksi vaihtoehto.
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
kysy nimimerkiltä jussukka85 , sillä oli pätkäpajero aika pitkäänki ajossa kemppi sekä edessä että takana ja napalukoissa.
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
SS-vaihteistolla olevissa autoissa etuakselin kytkentä on alipaineella, muutoin normaalisti mekaaninen kytkentä |
|
#9
|
|||
|
|||
|
Minkä lainen/miten pitää vakio kitka lukko jos se toimii. ja jos sitä ei ole kiristetty?
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Ostetaan Pätkä pajeroon taakse lukot | Pylkas | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 30.11.2008 14:54 |
| Ostetaan Manuaali lukot pajeroon | Osmo87 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 04.11.2008 11:11 |
| M: HJ-60 -88 100% lukot | juhasiren | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 10.06.2007 23:42 |
| BJ:n lukot | tmato | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 16.01.2005 23:01 |
| Lukot | wallu | Tekniikka & Jutustelu | 35 | 08.06.2004 19:38 |