![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Kannattaa laittaa metallinen ala jousella. Kaikkista kestävin antenni. Esim algon mutta sitä ei saa kuin 60 cm enää. 120 cm tuotanto on jostain syystä lopetettu.se on hyvä antenni. Ainoa miinuspuoli on se että siinä on yläkela ni oksat raapii suojakuoren rikki melko äkkiä jos siihen ei laita kutistesukkaa päälle kaveriksi.
Ja toinen mikä on hyvä niin wilson 5000. Siinä on sen verran julma magneetti että ei ihan heti ole irtoamassa ja kestää isoja tehoja ja se on ala kelalla ni ei haittaa vaikka puut raapii piiskaa. Tai sitten kolmas vaihtoehto ois semmonen musta 60cm ns patukka antenni. Kestävä. Näitä kaikkia saa rxtx tuotteelta. Mutta jos se mikä sulla oli paikallaan on todettu hyväksi ni laita uus semmonen. Ja kiinteästi asennettu antenni keskellä kattoa on aina paras. Saa säätöihin ja toimii parhaiten.
__________________
LaMaas offroad Pohjois-suomen offroad Offroad Oulu Www.Suzuki4x4club.fi www.laplandtrophy.com Perkele! Meni lunta kenkään, Nyt kyllä lähteee !! |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Automaattisen hitsausmaskin valintaa | offroadjouni | Chit-Chat | 41 | 19.02.2019 09:03 |
| hitsauskoneen valintaa | örvelö | Chit-Chat | 20 | 17.10.2017 18:26 |
| Vuokralle tarjotaan LA/PR27/CB-radion antennin viritys | T3Syncro | O/M/V Muut | 0 | 14.10.2011 19:25 |
| Flektin anturin asteluvun valintaa | Krisse | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 26.07.2010 17:47 |
| LA-antennin paikka, revisited | Tapsa_ja_Dumbo | Tekniikka & Jutustelu | 11 | 06.05.2004 06:33 |