Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #16  
Vanha 31.05.2017, 12:30
Bäkström Bäkström ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 24.01.12
Sijainti: Kouvola
Viestit: 69
Perusasetus

Yllättäen aika laiskasti tullut kirjoiteltua kun kaikki muu paitsi tämän topicin päivittäminen tulee nykyään hoidettua puhelimella..

Ei nyt oikein mitenkään liity maastureihin tämä postaus mutta paikkaillaan sitä myöhemmin. Käyttiksenä 2016 kesänä oli vanha vahingossa ostettu muutaman satasen 2.4d portteri, talven lähestyessä aloin etsimään parempaa pakua, löytyi mieluisa muuten hyvillä varusteilla ja historialla mutta huonolla maalipinnalla. 2.5tdi -01 etuveto 102hp malli jonka käytin ohjelmoitavana. Ilmastointi, eberi, vakkari, sähkölasit, pitkä, pariovet, kaukolukitus yms.



Soittelin jo koeajolla maalari kaverille että onnistuisko talvella parin pikku jutun paikkailu. Alkuvuodesta otettiin työnalle:







Samalla tuli uusittua tuulilasi joka tuli integroidulla antennilla, vähän tiivisteitä yms pikkujuttuja. Kevään tullen vähän vannetta yms viimeistelyä niin alkaa olemaan mieluisa:





Olin ostellut geehen recarot, mutteivät mahtuneetkaan, tulivat sitten tähän, myös väliseinän tein uusiksi, ei tule mitään isompaa kontissa kuljetettua niin halusin penkkien taakse vähän tilaa johon on helppo heittää ostokset ns. puhtaalle puolelle, seinän vino osa toimii ovena kulkua tai pitkiä tavaroita varten:







Vielä siinä puuhaa riittää mutta kyllä se siitä, seuraava postaus on sitten maasturi juttuja..
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
SJ413 "uuden harrastajan ensimmäinen maasturi" Joose Maasturiprojektit 12 06.04.2015 12:05
Ensimmäinen maasturi J_T_J Maasturiprojektit 48 30.10.2014 21:39
Ostettu ensimmäinen offiauto Tomppa- O/M/V Ajoneuvot 1 30.04.2013 06:46
Ensimmäinen maastoauto smos Tekniikka & Jutustelu 49 07.01.2010 08:05
Ensimmäinen ajokerta? jv Tekniikka & Jutustelu 21 13.05.2004 11:20


Sivu luotu: 00:34 (GMT +2).