Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 17.04.2017, 18:06
perkei:n Avatar
perkei perkei ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 28.07.12
Sijainti: Savolax
Viestit: 1.152
Perusasetus

Joo siis jos nyt jollekin on jäänyt epäselväksi, niin itse en kannata tasa-arvoa vähäisimmissäkään määrin. Siis sitä vittuhattutätien tasa-arvoa.
Sitten taas noista parisuhteen työnjakohommista en tiiä yhtään, kun mulla ei ole siitä aiheesta yhtään kokemusta. Niihin en ota kantaa. Iskä oli kyllä kotiäiti.
Luullakseni mulla on kuitenkin tälleen metallimiehenä, sammakkomiehenä ja elementti-Erkkinä jonkunlainen käsitys siitä, että minkäänlainen työnteko ei ole sukupuolisidonnaista. Tai siis mihinkään muuhun työhön ei tarvitse munaa taikka pillua, paitsi jos on tarkoitus myydä jompaa kumpaa - joka taasen on minusta ihan hyvä ammatti siinä kuin muutkin, mainittakoon nyt sekin etten vahingossa loukkaa ketään.
Ilmeisesti olen taas kerran kuitenkin epäonnistunut viestinnässäni, kun minua piti oikein neidittelyn kera valaista siitä, että voin jatkossakin ite vaihtaa renkaat, putsata lattiakaivon tai tiskata.


...Laitetaan nyt yks hilpeä hymiö tähän loppuun.
__________________
- En pidä teistä.



Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Hyviä neuvoja aloittelevalle offarille? Jukkis Chit-Chat 19 19.08.2005 17:45
O: peltoauto tulevalle offarille Kentsu O/M/V Muut 3 21.07.2005 18:29


Sivu luotu: 22:13 (GMT +2).