Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #32  
Vanha 09.01.2017, 18:50
Samppahj:n Avatar
Samppahj Samppahj ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 06.10.15
Sijainti: Vähäkyrö
Viestit: 607
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja fournier Näytä viesti
samannäköinen oli mullakii hj60 , ei muuta ku raakaa työtä nii tulee varsin hyvä. Kylkien yläosaan vaan uutta peltiä ja korimassaa rakoon.Maalia pintaan ja sisäpuolelta kotelosuojaa katon ja kylkipellin välistä.
Korimassaa tuolla tippalistan alla ravossa oliki kunnon palko, ku vertaa mitä varaosakopassa on tehtaan jäljiltä.

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Hessu888 Näytä viesti
Jos ei itellä ole mielenkiintoa tai uskallusta katon vaihtoon, niin kannattaa kysästä lähiseutujen kolarikorjaamoista paljonko veloittavat. Ei ole välttämättä paria satkua enempää jos täytetyönä tekevät eikä ole hoppu. Ite tekee sitten tinailut jne.

Mieluummin vaihtaa ehjän katon kuin jättää yhtäkään sellasta kohtaa, mistä saattaa alkaa pukkaa mätää kalliista maalista läpi.
Näin teen. Enkä ny tiiä onko yhtään sen enempää työtä siinä, mitä alkaa ite seppimään peltiä tippalistan alle. Mielenkiintoa kyllä on ja kaippa se uskalluski tulee ku tarpeeks henkisesti valmistautuu. Tässä on ny aikaa motivoitua sillä aikaa ku ettii jos löytys parempi katto, mitä varaosakopassa.
__________________
SLCK #552

HJ60 -88
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 2 (0 jäsentä and 2 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Takapihan löytö????? H_Nietu Chit-Chat 15 24.11.2011 18:43
Vuokrata halutaan Talli,tallipaikka,katos, navetan takunen Rekisteröimätön O/M/V Muut 0 28.11.2010 22:30
hj 60 -86 johto, mittaritaulun takaa, kiire! -roadwarrior- O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 0 25.02.2008 16:47
"Löytö tavaraa" Tojo4wd Chit-Chat 4 18.09.2007 08:06
M: Hj-60 -82 3 hlö ex-jollapaku + Hj-60 kori MakeO O/M/V Muut 16 02.07.2006 01:40


Sivu luotu: 14:18 (GMT +2).