Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 19.05.2015, 06:58
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Ennen offailu ei ollut niin totista. Nyt pitäisi suurimman osan mielestä olla toitsu että voi ylipäätään mennä asvalttia pidemmälle ja jos ei ole toitsu niin se on melkoinen ongelma Lisäksi toitsun surkeita maasto-ominaisuuksia ei saa haukkua, eikä niiden ruoste ongelmia saa mainita Jos on kyse esim. Jeepistä niin pitää puhua se toinen merkki kuin toitsu, mikä on tehty siellä amerikassa Nuo kun muistaa niin kaikki on hyvin

Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 19.05.2015, 07:13
ImacInnes:n Avatar
ImacInnes ImacInnes ei ole kirjautuneena
Mestari
 
Rekisteröitynyt: 09.03.07
Sijainti: Hki / A´la Malmi
Viestit: 4.598
Thumbs up

Rentoa.


Eikös sitä sanota et "tieto lisää tuskaa" ?
Nykyjään vaan visiin tiedetään niin paljon enemmän ja näin voidaa sortua pätemiseen myös aikaisempaa helpommin.
Kyllä ainakin safareilla ja ajopäivillä on avoin ja mukava ilmapiiri aina ollut ja aina pääsee jutulle oli minkä merkkinen auto alla tahansa ja kaikki auttaa kaikkia jos apua pyydetään.

Itse muistan että aikoinaan Jeeppieihin tutustessani en edes tiennyt että se oli kotosin USA:sta??? Hiljalleen se on käynnyt ilmi tosin osathan valmistetaan nykyjään jo melkein muualla.

Itehän olen vasta n. 10 vuotta harrastanut ja -07 vasta tännekkin kirjautunut, eli siis aika tuore tapaus.

t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/
-Kulmakorpi Off Road Park-
-JEEP HOLIC-
https://www.facebook.com/GPKorjausOy/

Viimeksi muokannut ImacInnes : 19.05.2015 07:23
Vastaa lainaten
  #3  
Vanha 19.05.2015, 07:21
pee:n Avatar
pee pee ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 21.02.04
Sijainti: Mäntsälä P
Viestit: 12.912
Perusasetus

On. Kaikki muuttuu.

Tuolla ihmettelin itsekin samaa.

http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=81114
__________________
- Levannon We(l)ho -
Vastaa lainaten
  #4  
Vanha 19.05.2015, 07:39
Murros Murros ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 12.08.11
Sijainti: Pirkanmaa
Viestit: 719
Perusasetus

Nerd-O:ismi on aika iso ongelma sivustolla.

Lähes kaikkiin autoprojekteihin tarjotaan tiettyyn kaavaan tungettuja neuvoja.

Vittuilu ja paskan jauhaminen lisääntynyt järkyttävästi jopa asiallisissa keskusteluissa.

Lippa takana tyyli lisääntynyt ja jopa veijon esso neuvot
Vastaa lainaten
  #5  
Vanha 19.05.2015, 07:53
Gary Grand:n Avatar
Gary Grand Gary Grand ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.11.04
Sijainti: Petäjävesi, Finland.
Viestit: 2.889
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Murros Näytä viesti
Lippa takana tyyli lisääntynyt ja jopa veijon esso neuvot
Tää on kyllä NIIN totta.
"Tietoa" löytyy, mutta mistä se on tullut? Mutua, vai kaverin-kummin-kaimalta kuultua?
Ainakin sitä pitää tarjota isoon ääneen ja joka paikkaan..

Täällä ei onneksi siinä määrin kuin vaikka overilla.. Siellä saa olla melko tarkkana mitä ohjeita saa ja silti suodattaa vielä järkevistäkin vastaajista omaan tilanteeseen sopiva tieto.

Masinisti/traktori-foorumeilla homma on erittäin hyvin hanskassa, eikä tuota taaja-asutusalueen-"järkeä" käytetä/tarjota niin paljon kuin autopuolella..

On tässä nykytilanteessa kyllä paljon hyvääkin.
Isommat käyttäjämäärät tarjoaa asiallistakin tietoa paljon nopeammin ja paskanpuhujien vastaukset poljetaan kyllä maanrakoon nopeasti.

Kymmenen vuotta sitten ehdin siinä ajassa mitä oikean tiedon saaminen kesti, tehdä jo pariin kertaan väärän neuvon mukaan hommat..

Eli on kuitenkin häpee olla nopee..
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen.
Vastaa lainaten
  #6  
Vanha 20.05.2015, 03:34
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Murros Näytä viesti
Nerd-O:ismi on aika iso ongelma sivustolla.
Ja tämä tarkoittaa mitä? Se että kertoo omakohtaisia kokemuksia on jotenkin ongelma siis? Vai se ettei oikeesti usko tuohon toitsu ylivoimaan mitä muuten melko monessa topikissa viljellään. Ja sekin muuten perustuu ihan omakohtaiseen kokemukseen ihan omasta toitsusta, joka oli muuten aika onneton esitys Ihan mielenkiinnosta tuota voisi hieman enemmän avata, varsikin kun se melko selkeästi meikäläiseen viittaa.
Vastaa lainaten
  #7  
Vanha 20.05.2015, 09:00
Murros Murros ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 12.08.11
Sijainti: Pirkanmaa
Viestit: 719
Perusasetus

Jotenkin tuntuu että hakkaaan päätäni seinään mutta yrittänyttä ei laiteta.

Ensinnäkin tuosta ismistä käsitteenä. http://fi.wikipedia.org/wiki/Ismi

Lähes kaikki ajoneuvot mitkä kyseisen ismin omaava henkilö on omistanut on osoittautunut jonkinäköisiksi pommeiksi jolloin kaikki kyseiset autot ovat täysiä p***a.

Toisekseen kaikenlainen yleistäminen on vallalla, mitsut ei kestä mitään kun on retkukeulapaskoja. Toyotat on vielä paskempia. Hommaa boggerit on yleisin rengasneuvo, portaalit on ainoat oikeat akselit, suzukin akselit ei kestä edes soratiellä ajelua. v8 ja joku mersun kattila on se ainoa oikea mikä kannattaa laittaa auton nokalle, muut on p***a jotka ei kestä ajamista ja ne on kaikki tehotttomia.

Eikös se näin mene nykyisin. Häröillään ja huudellaan toisten rakentelutopikeissa ja annetaan omasta mielestä vallan saatananan hyviä neuvoja. Hyvät asiat ja jutut hautautuu kaikenmaailman paskanjauhamispuheiden sekaan.

Mettään ei oo asiaa jos ei oo vähintäään 36" renkaita alla, mielellään boggerit tai irokit, tai meidän safarille ei kannata tulla kun olet todennäköisesti kiviriippana.

Kannattasko hieman löysätä sitä vannetta mikä kiristää päätä ja antaa kaikkien kukkien kukkia?
Vastaa lainaten
  #8  
Vanha 20.05.2015, 12:36
Häänrik:n Avatar
Häänrik Häänrik ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 31.12.10
Sijainti: PERÄseinäjoki
Viestit: 2.204
Perusasetus

1. "Käytä seartsia"
Aina jotain asiaa on puitu jossain mutta ei tahdo löytyä kun otsikointi on mitä sattuu. Keksitään esimerkki. Joku haluaa tietää vaikka toyota hj60 2H koneen kiertokankien pulttien pituuden niin minkä takia ei voi otsikoida esim
"Toyota hj60 2H koneen kiertokankien pulttien pituus?" vaan pitää keksiä mitä ihmeellisimpiä "tietäjiä palstalla? hojottimen kietarien ruuvit?" tms.

2. Lynkkaaminen
Joku haluaa kokeilla jotain uutta ideaa tai tilata jonku uuden merkkisen osan niin johan alkaa paskamyrsky. Sen ymmärrän että annetaan vinkkejä perusteluineen mutta usein se on vaan käsittämätöntä vänkäämistä ilman mitään perusteluja ja sitten saapuu joku hyvin perusteluin niin aletaan menemään henkilökohtaisuuksiin.

3. Uusien tulokkaiden kohtelu.
Mulla jäi palstan lukeminen yhdessä vaiheessa tosi pitkäksi aikaa kun joku uus harrastaja jossain topikis mainitti ettei aio laittaa hirveän isoja renkaita kun ei vielä metsäteitä kummosempia ajella niin eiköhän joku palstan veteraanisankari+++ toivota tervetulleeksi "ootkohan nyt eksyny väärälle palstalle?" Muutenkin ihmetyttää uusien harrastajien painostus suuriin rahallisiin sijoituksiin ja auton täydelliseen uudelleenrakentamiseen.

4. Projektitopikkien sotkeminen kaupankäynnillä.
minkä takia tietyt tyypit tyrkyttää joka paikkaan sitä omaa ylihintaista vinssiä tai renkaita

5. Pakollinen päteminen samalta henkilöltä oli asia mikä tahansa.

6. Maasturiprojektit.
tässä ei kenelläkään pitäisi olla valittamisen aihetta. Toiset turailee vanhoja romuja mitkä ei enää kellekkää muulle oo kelevannu ja toiset ostaa kalliita typpijousijuttujamitä onkaan ja 100tuumaisia boggereita.

Kuitenkin tulisi kaikkien muistaa että tää on tosi pieni harrastajakunta ja monella voi olla sellanen tilanne jotta ei oo ketään kaveria jota kiinnostaa vittujakaan maasturien rakentelu niin sitten siitä kerrotaan täällä palstalla. Se hönö tyyppi joka hitsailee jostain romusta missä eioo muutaku reikää reiän vieres sellasen härvelin että pihaojan yli pääsee saattaa innostua joskus tekemään jonkun yhtä kiinnostavan projektin kuin esimerkiksi tämä "projekti nimeltään half life" jos vastaanotto palstalla on avoin eikä vinkkejä kerrota vittuilevaan sävyyn.

(Edit: tiedän parikin erittäin mielenkiintoista projektia joista ei palstalla oo mitään juurikin siitä syystä että pelätään vittuilua. Itellä suhkot positiivisia kokemuksia noista mun "projektien" kommentoinnista että kyllä itte aion avata projektitopikin jos innostun jotain boggerimonsteria väsäämään mihin tulee kaikki maailman tingeltangelit)


Nämä asiat joskus ärsyttää palstalla, muuten oon tykänny, useemmin tulee täälä käytyä kuin "äfbeessä"

Sain varmasti paljon kavereita tällä postauksella mutta menköön. ei mitään henkilökohtaista ketään kohtaan.
__________________
Jos sulla on vasara, mikä tahansa on naula. Jos sulla on hitsauskone, mikä tahansa on ihan mitä tahansa haluat sen olevan.
Toyota crown rs50
OmJ40 kilpuri. (Lähetään vaikka nollasta)
Plus muita romuja

Viimeksi muokannut Häänrik : 20.05.2015 12:53
Vastaa lainaten
  #9  
Vanha 20.05.2015, 15:04
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Murros Näytä viesti
Jotenkin tuntuu että hakkaaan päätäni seinään mutta yrittänyttä ei laiteta.

Ensinnäkin tuosta ismistä käsitteenä. http://fi.wikipedia.org/wiki/Ismi

Lähes kaikki ajoneuvot mitkä kyseisen ismin omaava henkilö on omistanut on osoittautunut jonkinäköisiksi pommeiksi jolloin kaikki kyseiset autot ovat täysiä p***a.

Toisekseen kaikenlainen yleistäminen on vallalla, mitsut ei kestä mitään kun on retkukeulapaskoja. Toyotat on vielä paskempia. Hommaa boggerit on yleisin rengasneuvo, portaalit on ainoat oikeat akselit, suzukin akselit ei kestä edes soratiellä ajelua. v8 ja joku mersun kattila on se ainoa oikea mikä kannattaa laittaa auton nokalle, muut on p***a jotka ei kestä ajamista ja ne on kaikki tehotttomia.

Mettään ei oo asiaa jos ei oo vähintäään 36" renkaita alla, mielellään boggerit tai irokit, tai meidän safarille ei kannata tulla kun olet todennäköisesti kiviriippana.
En kyllä edelleenkään ymmärrä miten se liittyy meikäläiseen? Meikäläisellä kyllä noita menopelejä on vähän joka lähtöön ollut. Toisin kuin monella muulla niin meikäläisellä on ollut useita eri merkkisiä maastureita ja menopelejä. Ja täällä palstalla se elämää suurempi kusetus on tuo toitsun ylistäminen missä ei oikeesti ole mitään järkeä. Toitsu on vähän verrattavissa täällä profeetta muhamediin. Himmee älämölö kiihkotoitsu uskovaisilta jos toitsua ei kehu. Eikä meikäläisen kaikki autot mitään pommeja todellakaan ole ollut. Toitsu nyt oli täysin paska ja se nyt johtui siitä etukäteen tehdystä himmeestä hypetyksestä. Ei sillä tosiaankaan pääse taivaaseen. Sillä pääsee helvettiin niin että ananas on perseessä. Maastureista varsinkin jokaista suikkaa voi kehua, lada oli hyvä ja kyllä tuo hyndaikkeli myös eteni vaikka sen omistamisesta sai täällä lähinnä vittuilua kun ajoi "citymaasturilla". Kummasti sillä ajeltiin kulmassa hardcore reittejä läpi kun vähän eksyttiin reitistä. Eikä tullut mitään osumia edes. Ehkä se reitin läpi käyminen vei hieman pidempään kuin rakennetulta, mutta voin aina kehua ajaneeni sen saman reitin "tuoreella" vakiomaasturilla Eihän sillä hyndaikkelilla täällä muuten saanut kuin lähinnä haukkuja miten sellaista paskaa viitsii rakennella. No se taisi olla suomen ainoa korotettu ja isoilla renkailla oleva hyndaikkeli. Noita retkukeulasia laitteita on itseasiassa ollut myös useita, eikä niistäkään kovin pahaa sanottavaa ole. Kyllä nekin siellä etenee. Lähinnä toitsumiesten märkä uni että pitää olla HJ akselit. Itse muutoinkin kannatan ideaa kohtuu vakiosta maasturista. Ensin kannattaa sellaisella treenailla ja sitten vasta alkaa kalustoa paranteleen. Siinä ole mitään haastetta kun ajelet niillä porttaaleilla, V8 koneella, himmeällä korotuksella ja vitun isoilla renkailla. Kukin tavallaan. Ei ne töissäkään ymmärrä kun ei kuolata niitä nopeita sportteja tai viritettyjä autoja vaan kuolaa maastureiden perään

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Murros Näytä viesti
Eikös se näin mene nykyisin. Häröillään ja huudellaan toisten rakentelutopikeissa ja annetaan omasta mielestä vallan saatananan hyviä neuvoja. Hyvät asiat ja jutut hautautuu kaikenmaailman paskanjauhamispuheiden sekaan.

Kannattasko hieman löysätä sitä vannetta mikä kiristää päätä ja antaa kaikkien kukkien kukkia?
Niin. Eikö palstan idea ole juuri siinä että saa neuvoja? Osa voi olla kyllä persiistä, mutta mitäs sitten? Siinähän selailet palstaa ja sovellat ideoita. Kyllä meikäläinen ainakin on kohtuu avoin kaikenlaiselle idealle, paitsi jos siihen liittyy toitsu. Kuitenkaan et ilmeisesti hyväksy neuvoja jos idean antaja ei ole "guru" rakentelu asioissa? Samaan aikaan vannetta pitäisi kuitenkin löysätä ja antaa kaikkien kukkia? Tuossa on pieni ristiriita.
Vastaa lainaten
  #10  
Vanha 20.05.2015, 16:30
Krisse:n Avatar
Krisse Krisse ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 22.03.09
Sijainti: Kotka
Viestit: 1.105
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Vai se ettei oikeesti usko tuohon toitsu ylivoimaan mitä muuten melko monessa topikissa viljellään.
Mä taidan taidan lukea vain vääriä topikkeja kun ainoat toitsuylivoimakeskustelut mitä ite muistan on tota sarjaa kuin tossa lainauksessakin.
__________________
Paskaa tavaraa, huonoa palvelua ja kuitintonta varaosakauppaa tarjoaa rannikkogroup.fi
(perustelut: http://tinyurl.com/gmyvk6f)

wonk.sytes.net/76s/
Vastaa lainaten
  #11  
Vanha 20.05.2015, 18:14
G280E:n Avatar
G280E G280E ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 06.07.03
Sijainti: Oulu, Finland.
Viestit: 1.430
Perusasetus

hienoa avautumista,tällai oli ennenkin,ei se ollu välttämättä huono asia.asioista nousi joskus k..pä otsaan ja kun tuuli laantui osapuolet oli vain syventäneet tuttavuuttaan.häänrik oli paneutunut asiaan sen vaatimalla vakavuudella ja olen lähes kaikessa samaa mieltä.

PEElle kiitos linkistä,huomasinpa etten ole yksin ajatuksieni kanssa,mut kuiten suuressa vähemmistössä Aletaas muuttuun täs hieno thread oli vuoden -12 tunnoista.Mielestäni vanhoille jermuille pitää kestää vittuilla sen mitä lahkeista lähtee,mut uusien alan harrastajien mollaaminen kaikessa tuntuu kohtuuttomalta.Hienoja kommentteja kaikilta!

Tapaus Nerd-O:
Mun mielestä nicci ja sen taus täytyis julistaa suojelukohteeksi,siltä varalta että joku moderaattoreista menettää malttinsa ja tekee jotain hätiköityä häntä kohtaan..onneksi modemme ovat selkeesti tavan paksunahkaisempaa mallia
Kyllähän täällä,niinku elävässä elämässäkin olis jumalattoman tylsää jos kaikki olis samaan muottiin valettuja,MEILLÄ ON PERUSTUSLAILLINEN OIKEUS SANANVAPAUTEEN

Ihan ku Eki tuossa jo valaisevasti asiaa sivuaakin:Kyllä wittuilu kuuluu suomalaiseen kansanperinteeseen ja perään pari perinnekuvaa vuodelta...ei mitään käryä,kuitenkin luokkaa reissu ja perä paraimmillaan molemmat
Liitetiedostot
Click image for larger version

Name:	MEMO0066.jpg‎
Views:	361
Size:	80,5 Kt
ID:	60372   Click image for larger version

Name:	MEMO0015.jpg‎
Views:	355
Size:	121,2 Kt
ID:	60373  
__________________
W163 ML 400 CDI
Ei ole enää maasturia.
Leipäkää maistu enää leivältä..

Viimeksi muokannut G280E : 20.05.2015 18:22
Vastaa lainaten
  #12  
Vanha 21.05.2015, 21:58
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Ennen offailu ei ollut niin totista. Nyt pitäisi suurimman osan mielestä olla toitsu että voi ylipäätään mennä asvalttia pidemmälle ja jos ei ole toitsu niin se on melkoinen ongelma Lisäksi toitsun surkeita maasto-ominaisuuksia ei saa haukkua, eikä niiden ruoste ongelmia saa mainita Jos on kyse esim. Jeepistä niin pitää puhua se toinen merkki kuin toitsu, mikä on tehty siellä amerikassa Nuo kun muistaa niin kaikki on hyvin

Täs nyt on omasta mielestäni sitä trollausta taas. Onneks oon sekakäyttäjä, niin ei tarvii kumppikuntiin tipahdella ja voi harrastella vapaasti kaikki maastureita.


Ja mitä topikin aiheeseen tulee, niin kai tää maailma muutenki on muuttunu tuos ajassa, niin miks ei offipalstakin?
Vastaa lainaten
  #13  
Vanha 22.05.2015, 12:38
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.877
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Jare Näytä viesti
Täs nyt on omasta mielestäni sitä trollausta taas.
Se alkuperäinen kommentti ei kyllä niin vakavasti oltu kirjoitettu. Näin chatti puolella kun ollaan. Mut jotenkin ideaa kyllä söisi jos perässä lukisi vitsi vitsi? Tuo hymiömääräkään ei näyttänyt auttavan asiaa ollenkaan.
Vastaa lainaten
  #14  
Vanha 22.05.2015, 15:04
Stepside Stepside ei ole kirjautuneena
Tulokas
 
Rekisteröitynyt: 31.03.15
Sijainti: Jyväskylä
Viestit: 1
Perusasetus

Dodii, en tiedä miksi palstan ensimmäinen postaus sattu tähän keskuteluun tulemaan mutta annan uuden ja vihreän vastaukseni.

Itse monta palstaa seuranneena ja käyttäneenä voin todeta että offipalsta on edelleen kaikista leppoisin palsta. Voi herranjumala sitä paskamyrskyä audi,bmw jnejne foorumeilla jos satut tekemään jotain samaa kuin toiset tai sitten eri. Ikinä ei hyvä.

Ainahan se yks mulkku löytyy joka porukkaan, mutta yleisesti ottaen mielestäni tällä palstalla on aina tullut rakentavia tai ainakin perustelut sisältäviä kommentteja. Turha se on mielipiteistä väitellä, vaikka onhan se välillä hauskaakin.

Ps. omaa rojekteja ei näytillä ole kun niissä ei yksinkertaisesti ole tapahtunut mitään kahteen vuoteen.
Vastaa lainaten
  #15  
Vanha 22.05.2015, 16:56
G280E:n Avatar
G280E G280E ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 06.07.03
Sijainti: Oulu, Finland.
Viestit: 1.430
Perusasetus

jeps,eli mä löysin oikeesti asian mikä mua on riivannu koko tän takaisintulon riemun rasitteena,mikä on muuttunnu...tootta väsyttänny rangeharrastajat täältä omille viel vanhemmille sivustoille..
__________________
W163 ML 400 CDI
Ei ole enää maasturia.
Leipäkää maistu enää leivältä..

Viimeksi muokannut G280E : 23.05.2015 17:34
Vastaa lainaten
  #16  
Vanha 22.05.2015, 17:46
Harriko Harriko ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 02.10.12
Sijainti: Sysmä
Viestit: 736
Post

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja G280E Näytä viesti
Ny meni koko elämä romuiksi..mikä ihme se on ku kirjoottaa pitemoiä tuntojaan ja menee aikaa..oot kirjottannu älyttömän hyvän tekstin ja postaat sen kaikkien nähtäväks ja miten käy..sanaakaan ei jää kenenkää nähtäväks..vaik on modenu ittelleen etolis niinkus koko ajan palstalla onlife..helkkarinmoisen massan kirjotin uskoakseni kaikkien ymmärrettävasti,send,ei mitään..eihä vanha korroosioukon muisti oo kahta minuuttii pidempi..
Veikkaan et löytyy tuolta otsikon "Ranget" alta
__________________
T: Harri
Vastaa lainaten
  #17  
Vanha 23.05.2015, 08:37
G280E:n Avatar
G280E G280E ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 06.07.03
Sijainti: Oulu, Finland.
Viestit: 1.430
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Harriko Näytä viesti
Veikkaan et löytyy tuolta otsikon "Ranget" alta

No hartsa,näinhän siin kävi..liika kossu aiheuttaa sormien hermostunutta liikaliikehdintää näppäimistöllä
__________________
W163 ML 400 CDI
Ei ole enää maasturia.
Leipäkää maistu enää leivältä..
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ennen Isuzu prokkis, nyt Suzuki Jussi Heinonen Maasturiprojektit 116 01.02.2015 20:22
Tuxu ennen ja jälkeen.. k81 Chit-Chat 29 24.04.2010 13:03
"Projektit ennen ja nyt" topici hukassa... samisami2 Tekniikka & Jutustelu 3 18.05.2007 15:14
MutaSpoorit, Ennen ja nyt !! SuurSyömäri Chit-Chat 8 06.01.2007 19:41
Ennen oli kaikki paremmin, vai oliko? Wille Society 1 11.12.2006 11:31


Sivu luotu: 12:04 (GMT +2).