Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #27  
Vanha 30.04.2015, 15:23
tekniikkamies tekniikkamies ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 23.11.11
Sijainti: Päijät-Häme
Viestit: 3.062
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Rölli Näytä viesti
Jos tarkoitus on verrata vain kahden erityyppisen auton välisiä kuluja ja kannattavuutta niin ei kai noi kuskista tulevat kulut siihen kuulu?
Kai se kuski maksaa aina saman ajoi millä tahansa?
Siltä kannalta kuuluu jos homman tarkotus on, että fyffet annettas taksiyrittäjälle ja rengille. Jos nämä saa enemmän fyffeä paremman tekniikan takia, silloin kiinnostutaan. Vielä ei ole tarpeeksi varmaa, että fyffeä jäisi enemmän käteen sähköllä, mutta eiköhän sekin päivä tule vastaan.

Homman voi kääntää niinkin päin, että halutaan jopa kuskin maksavan mahdollisimman paljon koska silloin taksifirmaan tulee rahaa hyvin.

Sähköön panostamisessa on huonona puolena kun sillä pelkästään ei pysty profiloitumaan omien asiakkaiden suuntaan. Pitää olla jotain tyyliin invanosturi tms, jotta maaseututaksissa löytyy omat asiakkaat.

Kaupunkitaksissa voisi sähköautosta kiinnostuneet haluta kokea vaikka Teslan kyydin.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Taksi VonLeka Chit-Chat 57 07.08.2012 19:51
Mogin akselit kyselkää taksi 24 :lta finvalp O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 15 27.05.2006 19:58


Sivu luotu: 20:58 (GMT +2).