Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #26  
Vanha 21.08.2014, 07:19
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.890
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Eilen huomasin perin mielenkiintoisen ongelman. Mittariston valot oli pimeenä. Auton kun käynnistää niin oletus on että ne valot on pimeenä. Kun laitat valot päälle niin kojelaudan valotkin syttyy samalla. No ei ne eilen toiminut. Kävin sitten kaikki sulakkeet läpi. Ei löytynyt viallista sulaketta. Aamulla kun autoa sitten käynnistin niin puhallin ei toiminut ollenkaan, eikä muuten ilmastointikaan toiminut. Eli jonkun releen/sulakkeen takana sekin on. Taas revin kaikki sulakkeet irti. Yksikään ei ollut viallinen. No kokeilin käynnistää auton niin kas kummaa. Mittariston valot toimii ok. Puhallin toimii ok ja syystä tai toisesta trippi oli nollaantunut. Ongelma korjattu siis toistaiseksi.
Tuo mittariston taustavalo ongelma tuli takaisin ja syylliseksi paljastui valojenkirkkauden säätö. Tämä VAG tuotteista tuttu ongelma. Ehkä tuossa on joku VAG valojenkirkkauden säätäjä. Riittää että napautti tätä säätäjää niin alkoi rokkaan. Pitää ehkä vaihtaa koko säädin.

Ei kellään ole ideoita tuohan automaatin öljynvaihtoon? Onko siellä joku suodatin?
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty Hyvät peltivanteet 15x8J / Pajero / Toyota / Terracan TOPPAHOUSU O/M/V Renkaat ja vanteet 0 24.03.2013 11:15
Hyundai Terracan Terracani Tekniikka & Jutustelu 2 28.06.2012 09:58
Mielenkiintoinen Terracan Nerd-O Chit-Chat 8 30.08.2011 09:47
Terracan Nerd-O Chit-Chat 28 15.02.2011 22:23


Sivu luotu: 08:28 (GMT +2).