![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Joo...kuntotarkastuksessa ilmenneiden mahdollisten vikojen tai puutteiden osalta on syytä kirjata ne kauppakirjaan siten, että ostaja on tietoinen niistä ostohetkellä eikä voi sitten jälkeenpäin niistä mussuttaa. Ostaja taasen ottaa siinä tietoisesti mahdollisen riskin tai tyytyy siihen ja varautuu korjauksiin.
Piilovirheiden osalta homma onkin sitten jo ihan perseestä. Olet 5 vuotta vastuussa jostain jota ei voi tietää - Varsinkaan jos et ole itse rakentanut taloa, vaan "mokan" on tehnyt alkuperäinen omistaja/rakennuttaja. ![]() Eli käytännössä vanhaa taloa ei uskalla myydä, ellei sitä pura ja rakenna uudestaan. Todella upeeta... ![]()
__________________
---------------------------------------- If it works, tear it apart and find out why! https://roverfriends.fi/palsta/ ![]() 3 Amigos-never travel alone Viimeksi muokannut Kaitsu67 : 18.08.2014 08:34 |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Mullistaako hallinto-oikeuden päätös autoveron | PIRSSI | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 11.02.2013 22:51 |
Nimimerkillä haku | bluevan | Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? | 2 | 30.11.2011 13:58 |
Nimimerkillä. Tietämätön kyselee. | Duracell | Chit-Chat | 8 | 16.08.2006 09:23 |
Lottovoittoa odotellessa | JF | Linkit | 3 | 21.02.2005 11:56 |
talvea odotellessa | kumikana | This And That | 3 | 09.09.2003 08:57 |