![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Joo eihän se niin toimikkaan, ajatuskatkos..
Rakentelun iloahan se onkin ja jos satun saamaan pari romua käsiini niin tutkin asiaa. Jos homma ei näytä toimivalta niin unohdan koko jutun enkä ala paikalleen laittamaan. Prässillä vois vertailla puristusvoimia ja tutkia toimivuutta tai sen puutetta. Jos kaks asetelmaa liimautuu yhteen niin jäykkyys kaiketi nelinkertaistuu tai sinnepäin.. Vakiokytkin ei houkuta kun ne ei kuulemma pidä kehuttavasti, olisko materiaalit heikentynyt?
__________________
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Tutkailin asetelmia ja vähän siinä ja siinä viitsiikö sitä montaa kertaa irroitella ja testailla.
Jos asetelmat saisi toisistaan millin irti kantavilta pinnoilta niin se ehkä voisi toimia, silloin tarvisi 4mm korotusta vauhtipyörästä -kytkinlevyn kuluma. Kahta päällekkäin toisissaan kiinni en viitsi kokeilla kun on jäykäksi todettu. Nyt tarvisi löytää pari niiteillä kasattua 61 romu asetelmaa valkeakosken nurkilta..
__________________
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään hj61 | pepe_ | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 26.07.2013 14:17 |
Myydään M:hj61 | make_85 | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 23.04.2013 18:38 |
Myydään hj61 | jpj_x | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 29.05.2010 22:42 |
Ostetaan hj61 | jpj_x | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 25.05.2010 22:42 |
Ostetaan hj61 | jpj_x | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 06.05.2010 21:44 |