![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() pitää noit telineitä vähän funtsii. kai se sit on parasta vaan kerralla laittaa kunnollinen. ja juu toi kaukalaukasin on kanssa ostos listalla. Laitoin pari kuvaa talipallolta tonne kuviin... Niistä pimeistä putkista ku oli joskus juttua ![]()
Viimeksi muokannut Mikko_L : 26.02.2014 09:27 |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Tämä on pirun näppärä, ja puolta halvempi kuin alkuperäiset vastaavat (joissa tosin ei tunnu olevan noin paljoa toimintoja). Minulla on itsellä tuo vastaava Canon- versiona, ja lisäksi Canonin oma pieni IR- laukaisin joka on tietyissä tilanteissa ehkä hieman näppärämpi. http://www.verkkokauppa.com/fi/produ...n-RF-laukaisin Lainaus:
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Vitka kunniaan = peililukitus ja 2sek ajastus
![]() Itse en paljoa ole kaukolaukasimelle löytänyt käyttöä muuten kuin megapitkillä valotuksilla. Mihin muut käytette kaukolaukaisinta?? Himalaya mäennyppylät iltavaloissa Pauri-kylästä. 7D vitkalla, manfrotton aiemmin kehuttu alumiinijalusta, 1/20 f/11 131mm: Kuvauskaveri tokas tuossa vieressä: Pitäs alkaa maisemat kelpaamaan ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Mihin muut käytette kaukolaukaisinta??
Itse käytän elukoitten potreteissa kaukolaukasinta, niin saa ohjattua katsetta muuallekkin kuin suoraan kameraan. |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Olisi aika hommata uus digikamera, kun vanha syö paristoja kuin leipää. Aina pitää olla repullinen paristoja mukana kun johonki reisuun menee ja kameran haluaa mukaan. Ja alkaahan se muutenkin varmaan olemaan vaihdon tarpeessa.
Te kun ymmärrätte näistä ainakin sata kertaa enemmän kuin tällainen satunnainen sunnuntai kuvaaja, niin antakaas tuomio et meneekö rahat hukkaan jos tälläisen käy hakemassa. Vai pytyykö sillä kuvaamaan kelvollisesti talliolosuhteissa (hämärässäkin) ja sit ulkosalla hiukan maisemiakin. http://www.vertaa.fi/digikamerat/oly...ea/specs.rhtml Mitään järkkäri tasoista en odotakaan saavani tuolla rahalla, enkä ehkä haluakaan kun en kuitenkaan osais hyödyntää sitä. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Varsin näppärältä pikkupokkariltahan tuo vaikuttaa, reissukameraksi sopiva, ja näyttää olevan akku virtalähteenä, niin luulisi latauksella kestävän paremmin kuin patterit.
Pimeässä kuvaus kyllä noilla pokkareilla on kyllä haastavaa, ja vaikka tuossa suurin aukko on 3 ja ASA arvoa 1600 asti, niin mitenköhän paljon kohisee... Mutta maisemakuvaukseen oiva peli. Jos tuollaista olisin järkkärin ohelle hankkimassa, niin voisi olla vaihtoehto. Kannattaa toki käydä jossakin käpistelemässä ja kokeilemassa miltä vaikuttaa.
__________________
Olen postimerkkeilyä harrastava reipas seurakuntanuori, jonka mielestä päihteet ovat paholaisen työvälineitä ja seksi kuuluu ainoastaan avioliittoon. |
#7
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
Pattereita nyt saa lähes mistä vain vaikka reissussa olisikin. |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Merkkikohtainen keskustelu? | tdi | Ongelmia palstalla? Kysyttävää ylläpidolta? | 19 | 30.01.2014 15:17 |
4x4 MAAILMAN VALOKUVAUS -KILPAILU!!!! | myllis | Chit-Chat | 4 | 18.07.2012 07:39 |
hauska vararengas keskustelu | toyota4x4 | Chit-Chat | 0 | 26.09.2009 10:38 |