![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() ln65Mielessä ois että etupään riipukkeita jatkaisi/muuttaisi. Nuo dobinssonit ku on väsähtäny aika äkkiä. Aattelin jos tekis palikat että riipun yläpää tulis rungon alle. Haittax se, onko kardaani perseellään? Muu haitta ei tuu mieleen.
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
HILUVITKUTIN ootko kokeillu naputella pläkkärin vasaralla pakkoja?? jotkut niin elvytellyt niitä, toki pakat irti pitää ottaa. riittääkö sulla jarruletkut sitten?
__________________
Datsuki sj410 a15+jatco 3n71b |
#3
|
||||
|
||||
![]()
En oo naputellu. Aattelin jos ne palikat tekis ni pääsis toisenki vuojen. Ennenku ostaa uudet.
Mitkähän olis hyvät? Jos ostaski jo nyt. Pitäs letkujen riittää. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
dobinssonia ovat käyttäneet, mutta taitaapi olla nuo omatki dobinssonit olla jo aika lytyssä.
__________________
Datsuki sj410 a15+jatco 3n71b |
#5
|
||||
|
||||
![]()
33x12.50R15 Super Swampereita iskemässä vakiokorkuiseen -91 hiluxiin, vanteina 15x10 ET-44 peltivanteet, haaraako mistä pahiten vastaan? Vähän oon laikkaa noille kaarille näyttänyt jo... lähinnä huolettaa tuo etupää, eli ottaako hytin jalkatilaan kiinni?
![]() |
#6
|
|||
|
|||
![]()
Onko kukaan muuten mittaillut ikinä hiluxista puristuspaineita ? Tuetääkö kukaan millasilla liitännöillä mittarin pitäis olla ? Hehkuista se vissiin mittaillaan ? Itellä on LN65:ssä 2L-T kone ja ei oikein tietoa kilometreistä niin kiinnostaisi joskus katsoa vähän puristus tilannetta sylkiltä tulevaisuuden remontteja silmällä pitäen. Tuntuu välillä maantiellä vähän laiskalta ku ei 31" karkeilla renkail jaksa mennä satasta kovempaa mutta ei kai tollanen 0,4 ahdoilla mihkää meekkää
![]() |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Pitäisiköhän huolestua..? Hilux, 2L-t pata. Vaihdoin hehkuja, ja puskurista taaksepäin laskien eka ja kolmas lähti ihan itsestään irti. Toka ja vika oli niin saatanan kiinni, ja aivan mustassa karstassa. Mistä moinen ero pyttyjen välillä?
Autolla menty 420 tkm. Eikä ainakaan tähän mennessä ole syönyt öljyä.. Voiko oireilla noin, jos hehkut ollu pimeinä? Viimeaikoina ei aina lähtenyt käyntiin kaikilla. Millä muuten tota kierrettä uskaltaisi putsata, ei meinaa uudet hehkut mennä ihan suosiolla paikoilleen.. |
#8
|
||||
|
||||
![]()
ottaa kiinni.
|
#9
|
|||
|
|||
![]()
Meillä havaittavissa käynnistys vaikeuksia. Mikä näissä on oikea lataus jännite? Ja toinen juttu saako tuota vahapatruuna juttua syöttöoumpun kylkeen irrallisena osana. Kierrokset ei menaa laske millään. Ilmeisesti se on jumissa jollain tapaa...
__________________
Toyota hilux 2.4 td ln 170 -99 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 12 (0 jäsentä and 12 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? | henteri | Tekniikka & Jutustelu | 20 | 02.03.2008 20:02 |
LN 65 Hiluksiin korotus jouset? | -Ville- | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 20.02.2008 21:15 |
käykö HDJ:n jouset LJ:hin? | Jari_M | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 23.05.2007 20:24 |
M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! | A45 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 25.04.2006 18:14 |
MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 03.12.2004 21:34 |