Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #19  
Vanha 06.01.2014, 21:24
nikodeemus_87 nikodeemus_87 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 10.08.09
Sijainti: kemi
Viestit: 103
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja jyrden Näytä viesti
Vaihdatko rempassa tuon ahtimen painepuolen putkenkin? Ja opliko mielessä samanlainen laittaa tilalle?

Itsellä tuo painepuoli hydeletkuu, kun remppaa tein koneellekkin. On kummassakin versiossa ollut tuo letku niin orkkis ahtimen kera, kuin nykysen KKK K24:sen kaa. Sillä erolla, että nykyään kierrenipalla ahtimenkin pää, kun Mitsulaisen kaa banjon kaa kii.
en oo vielä ihan varma että mikä ahin tulee tilalle, mutta samahan tuo ois nyt sitä vähän isontaa ku se kerran uusia häätyy
tuon painepuoli varmaan tulee itelläki päivitettyä, ei nimittäin kumma kyllä ollu enää uutta vastaava (vaikka näin uus auto onki kyseessä).
vielä on kyllä ihan auki että mitä turboa tuonne tyrkyttäis, sittenpä ku saa päätettyä niin nuo öljy kierrot on helpompi päivitellä..
pakosarjaki täytynee uusia koska vanha turbo oli vähän kyseenalaisesti kiinnitetty pakosarjaan (hitsiä pulteissa ja vähän muuallaki).

saa ehotella mitä tuonne kannattee tyrkytellä.
tarkoituksena ois vähän kutitella, mutta jos pitäs kuiten housut jalassa ettei ala jopo keuliin ja karkaa lapasesta

tänään tuli alettua siirtään vinssilaattoria lähemmäs konetta, että sais keulan ylitystä vähän pienemmäks.
jotaki sain aikaseksi sen suhteen (lähinnä sutta ja sekundaa) mutta katotaan mimmonen tulee ja lisäillään sitten jonkulainen kuvatuski, tänään nimittäin tais unohtua ihan kuvaus hommat
__________________
mee vaikka kuuhun, mutta KAVERIA EI JÄTETÄ!
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
M: alumiinilavetti + el camino pee O/M/V Muut 6 28.01.2007 11:08
Myyty M: El Camino Big-Willys O/M/V Ajoneuvot 6 16.12.2006 16:41
Pitkä Hapero AUTOMAATILLA O/M/V Ajoneuvot 0 29.03.2006 11:09
mettä raaseriksi napero hapero tapsa4x4 Tekniikka & Jutustelu 8 12.12.2003 22:41


Sivu luotu: 11:57 (GMT +2).