Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #29  
Vanha 06.12.2013, 11:37
toyota4x4:n Avatar
toyota4x4 toyota4x4 ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 08.06.04
Sijainti: lahti
Viestit: 3.957
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja temmi_hoo Näytä viesti
Minua ja muita tässä kuviossa ihmetyttää varmaan eniten tämä SAV rahoituksen ja auton myyjän välinen kuvio. Auton myyjähän myi auton käytännössä rahoitusyhtiölle ja rahoitusyhtiö puolestaan sitten henkilölle.

Miten ja millä perustein rahoitusyhtiö nyt luistaa sopimuksestaan vedoten kolmannen osapuolen maksuhankaluuksiin?

Tässähän auton myyjällä ei ole minkään maailman kauppasuhdetta yön Timoon, päivän Paavoon eikä muuhunkaan yksityiseen henkilöön, vaan auto on myyty rahoitusyhtiölle.

Rahoitusyhtiön ja auton loppukäyttäjän välisen ongelman ei pitäisi olla auton rahoitusyhtiölle myyneen henkilön päänvaiva.
semmoinen tekaistu syy oli puhelimessa kuin liialliset sairas poissa olot töistä edellis vuonna. ja sitten pieni erikoisuus on että 65% osuus on sav velka ja 35%-(10% käsiraha) on sav edelleen rahoittanut muulle rahoitus yhtiölle pienentääkseen omaa rahoitus riskiä. on kyllä erikoista että sav tiesi etten ollut rahoja saanut koska kävin sav_rahotuksen konttorissa ihan kertomassa asiasta,vaan antoi ne antoi auton paperit tälle tyypille kun oli saanut auton maksettua.

Viimeksi muokannut toyota4x4 : 06.12.2013 11:49
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään / Vaihdetaan Toyota Avensis Verso hutikka O/M/V Ajoneuvot 2 18.02.2013 17:25
Ostetaan Toyota avensis Tinsu2 O/M/V Ajoneuvot 0 12.06.2012 12:22
Myydään / Vaihdetaan Toyota avensis 2003 Samick O/M/V Ajoneuvot 3 18.05.2012 19:22
Ostetaan 2.0l D4D farmari avensis, alta 200tk ajettuna Vilkutin O/M/V Ajoneuvot 0 12.05.2011 18:46
Myyty Toyota avensis Farkku Jari O/M/V Ajoneuvot 1 20.04.2010 22:38


Sivu luotu: 04:16 (GMT +2).