![]() |
![]() |
|
Tapahtumat Kisat, kisatulokset, safarit, ajopäivät, kokoukset, yms. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Jos modissa sallittais jousitustyypin vaihto, olisko enempi autoja? Moneen safari tai suunnistus autoon kun on vaihdeltu kierrejousitusta lehtien tilalle. ( Esim. mun hilux, jounin Jeeppi, Vähävaheen Susuki)
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Harraste-StanuunLainaus:
![]() Stanuihin ehdotettu ja päätetty lisäyshän sallii (kansallisissa kerhokisoisa mutta ei kelpaa Euro-trialiin) akselin vaihdon, mutta ei jousimuutoksia ja tässä viitataan juurikin Modin sääntöihin jotka eivät salli jousituksen muutosta . ![]() Viimeksi muokannut Byrocrat : 05.11.2013 20:48 |
#3
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Lainaus:
Olenko ymmärtänyt oikein, että nykyisten suomisääntöjen mukaisella stanuautolla ei eurotrialiin pääse, kun eurotrialissa vaaditaan turvakaaret ja nelipistevyöt?
__________________
Harbor Cruisers Viimeksi muokannut baxxter : 05.11.2013 20:54 |
#4
|
|||
|
|||
![]() Ilman kaaria ei Euro-trialiin ole asiaa ja hyvä niinLainaus:
![]() Ja olen samaa mieltä tuolla ylempänä olleen kanssa siitä, että kun rakennetaan niin rakennetaan ne autot sääntöjen mukaisiksi eikä laadita sääntöjä jokaisen rakentelijan aivoitusten aikaansaannokseen sopiviksi! Ja ennen kaikkea muistetaan myös turvallisuus!!! Viimeksi muokannut Byrocrat : 05.11.2013 21:39 |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Lainaus:
Säännöt sanoo että kori mittoineen ja muotoineen alkuperäinen, eikait siinä helmoja sitte vaihdella? Lainaus:
__________________
Harbor Cruisers |
#6
|
||||
|
||||
![]()
En oo nyt hetkeen lukenu sääntöjä "antaumuksella", mutta muistelisin siellä sallittavan modissa 10cm poistaminen lokasuojan reunoista, hiekkapellistä, helmoista.....saatan muistaa väärin, mut tämmösen tapainen se joskus oli.
|
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Ja tuo alkuperäinen koski stanua.
__________________
Harbor Cruisers |
#8
|
|||
|
|||
![]() tässä uusin 2014 versioLainaus:
![]() http://www.autourheilu.fi/attachemen...3-32-42175.pdf Viimeksi muokannut Byrocrat : 09.11.2013 00:00 |
#9
|
||||
|
||||
![]()
Pakko yhtyä edellisiin siinä mielessä että nyt vierestä kytättynä enemmän rakennellut, maastokelpoisemmat ajoneuvot joutuvat ajelemaan helpompia "sitimaasturi" portteja, kun taas samat härvelit vähemmän muutettuina pääsisivät ajamaan vaativampia pätkiä ihan luokkaan. Toi Eurotrialin kanssa samat säännöt tosin ovat ihan perusteltu asia, mutta pitää silti muistaa että "you can´t please everyone, so you got to please your self!!!"
Eikös tässa ollut sekin ajatuksena, että hs ratoja saisi laskea helpommiksi vasta-alkajille kun paremmat hs autot ja kuskit siirtyisivät hakemaan haastetta lisää pykälää ylempää. Mää näistä asioista mitään ymmärrä, ja niin kuin tossa kirjoittelin aiemmin, HS:ässä riittää haastetta mulle vielä pitkään, ja jos toi häkkyrä jonain päivänä modiin menee, alla olevat lehdet saa myös pysyä siellä! |
#10
|
||||
|
||||
![]() Tiedotetta
Jokohan sitä milloin sais tänne syrjäseuduille tietoa palaverin annista?? Mikä oli se suuri sponsori ja miten ilmenee? Meilläkin olis neuottelut omasta sponssissa, mutta paha neuotella kun ei ole MITÄÄN tietoa tulevasta kaudesta? Sponssi olis kiinni siitä että saataisiinko tarpeeksi näkyvyyttä??
Kiitos... |
#11
|
|||
|
|||
![]() Lainaus:
|
#12
|
|||
|
|||
![]()
Mikko kerkesi ensin, mutta juurikin näin.
Tää jäi ikävä kyllä nyt huomiotta kun tuohon stanujen akselisääntöön haettiin helpotusta kerhojenvälisiin kisoihin. Mikki, otetaanko tämäkin lisäyksenä kerhojenvälisiin kilpailuihin? Viimeksi muokannut sirP : 05.11.2013 20:42 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
II HARBOR CRUISERS OFF ROAD TRIAL 28.09 2013 KLO 11.00 | RJCOBRA | Tapahtumat | 156 | 14.11.2013 12:14 |
Nordic trial 2013 | Byrocrat | Tapahtumat | 117 | 13.06.2013 22:29 |
HARBOR CRUISERS OFF ROAD TRIAL 18.05 2013 KLO 11.00 RAISIO | RJCOBRA | Tapahtumat | 125 | 28.05.2013 10:56 |
OFFROAD TRIAL KAUSI 2013 SUUNNITTELUA | sirP | Tapahtumat | 126 | 17.05.2013 16:01 |
Trial kisoja Raisiossa 2013 | sirP | Tapahtumat | 35 | 26.04.2013 21:09 |