![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() Lueskelin että oot laittanut vaihteistoon manuaali koneiston. Jos ymmärsin oikein niin se on vielä perinteisellä kaaviolla? Ei käynyt mielessä laittaa käännetty kaavio? olis saanut 1 ja pakin vierekkäin.
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Tuo shifterin modaus on offitouhuissa varmaan asiallinen, ittellä tullut "ihan vaan pari" kertaa ärräpäitä kun kiireessä paiskonut pakkia päälle ja jäänytkin N:älle sohlon shifterin kanssa. Täytyy vaan saada hartiat muistamaan ettei 3 - pakki välissä ole estoja vahinkovaihtoja ajatellen. Mitkäs noitten volvon kumien fyysiset mitat on? Ja pystyykö niitä veistelemään, eli ei ole rautaa muuta kuin kiinnityspinnassa. Noi näyttää, että voisivat kestää paremmin kun tarvike tötteröt 2, 5 tonnin auton hyppelyjä.
|
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Eilen sadekkin piti sen verran taukoa, että pääsi pihalla käymään venyttääs.....tai venyttää ja venyttää. Kuten faija sano eilen "enempi toi muistuttaa sahapukkia, ku maasturia" ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Noh, on se iskänä oleminen välillä tiukkaa ![]() -Ai myöhemmin? - Niin, siis vaikka nyt heti? - Aaa...siis aikaisemmin? -Jooo....kun mulla olis sulle yllätys ja muutenkin olis kiva jos olisit kotona. (tosiaan....pari viikkoa suunnilleen oon ollu joka päivä pajalla ja aika vähän on siis tullu oltua kotona...eli pisto sisällä tunnettu ![]() -mmmm...öööö, iskällä on kyllä auto ulkona vielä ja olis paljon tehtävää, mutta kai mun sit pitäs tulla? -Hyvä, mä odotan, ole sit nopea, heippa. ...noin 15-20min tais kulua sen jälkee ja sit laittelin kotio "varmistus" viestiä, että oliko se Trine nyt ihan tosissaan, että pitäs tulla kotiin?? .....olis aika paljon hommia ![]() Vastaus: tuossa se ikkunalla odottaa ja katselee ulos. Öööh, eli okei valot pois ja kotiin ![]() ![]() No mutta tämähn tarkoittaa sitä, että viikonlopusta tulee aina vaan tiukempi ja tiukempi. Sunnuntai iltana alkaa sit näkeen, että onnistuuko Raisio vai ei ![]() ![]() ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]() ![]() Kyllähä ne lukot korvaa joustot todettii ukkos kanssa ![]() Oliha siä Ryttylässä tosiaa ne 2 kalja mestaa, toisessa oli 2kaljaa kaapissa ja toinen KIINNI ![]() ![]() ![]() ![]()
__________________
-POJAT ON POIKIA JA TYTÖT TEKEE LISÄÄ- www.kuljetustommipoussa.fi Facebook: Poussa Special |
#6
|
||||
|
||||
![]()
onks tämmöne tuleva eka ajokerta
|
#7
|
||||
|
||||
![]()
Tuollaisen jälkeen Mika vois maalata niitä kukkia autoon ihan hyvin mielin.
![]() |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Tällä hetkellä sapettaa vieläki niin saatanasti viikonlopun hommat, että ihan sama olis vaikka kaatuiskin
![]() . . . . . .......rojekti kertomusta tulee joskus, kun vähä hermo laantuu ja jaksaa ottaa homman taas jo huumorilla! |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Kyllä jenkit on fiksuja... | Uazmies | Linkit | 6 | 02.02.2011 22:58 |
Kyllä lähtee! | KoniJeep | Chit-Chat | 3 | 27.04.2010 19:55 |
Kyllä lähtee.. | Joske | Linkit | 5 | 28.01.2008 09:07 |
Kyllä kulkee! | Zamppa | Chit-Chat | 23 | 01.10.2005 20:38 |
Kyllä koittelee | Epeli | Tekniikka & Jutustelu | 11 | 12.09.2004 09:02 |