Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #29  
Vanha 14.08.2013, 10:14
WinChester:n Avatar
WinChester WinChester ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.07.09
Sijainti: Viiala (Akaa)
Viestit: 1.901
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
Edestä kannattaa ottaa ainakin sen verran pois, että pääset testaamaan onko rälläkkää ja lekaa käytetty tarpeeksi vai ei. Etuvakaaja on järeähkö, ja se rajoittaa joustoja todella paljon.. Paras tietysti olisi kun eteen hommaisi vaikkapa Currien Anti-rockin, mutta on aika lailla kallis
Edessä on toistaiseksi vielä rajoitteena alkuperäiset jarruletkut ja panhard. Toisin kuin ajattelin, vaatii panhardin pallon kiinnikkeen taaksepäin kääntäminen säädettävän panhardin, joten vakioon joutuisi laittamaan korinkiinnikkeen madallusvirityksen. Sikäli taidan pitää etukallistuksenvakaajan vielä kiinni ja tehdä pientä metsätestausta ensin.
__________________
Raha ja romut rauhottaa.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Jeep Grand Cherokee -93, "Black ZJeep" WinChester Maasturiprojektit 15 15.03.2013 22:26
Jeep Grand Cherokee -94, "Big BroZJer" WinChester Maasturiprojektit 56 15.01.2013 22:31
Myyty Uudet alut 16"! Jeep Grand Cherokee, Chysler, Dodge ImacInnes O/M/V Renkaat ja vanteet 3 02.05.2010 10:51
Jeep Grand Cherokee "WJ" Nex Tekniikka & Jutustelu 3 15.01.2008 18:39


Sivu luotu: 09:48 (GMT +2).