Ei toimisi tuolla tavalla.
Ruiskukoneen bensapumppu tankin luo niinkuin se nuissa ruukaa olla, lisäksi ruisku tarvitsee paluulinjan tankkiin. Bensan menopuolen letkut/putket pitää olla kunnossa kun tuota painetta on pumpun jäkeen useampi baari, tai onnistuu se keruusäiliöllä jolloin tarpeeksi korkeatuottoinen pumppu pumppaa keruusäiliöön.
Oletko ajatellut että ruisku tarvii muutaman anturin ja johtosarjan toimiakseen, eli ruisku käy vissiin jostakin suzukin mallista suoraan tai pikku muutoksilla niin olisiko järkevää hommata koko auto josta osat ottaa jos löytyisi halvalla
Onko sytytyspuoli kunnossa, tulpat johdot jakajankansi yms.
On tutkittu ilmavuotoja myös jarrukliineriä suihkauttamalla epäilyn alaisiin paikkoihin, AIKA RISKIALTISTA hommaa kylläkin enkä oikein suosittele.
Kannattaa kokeilla myös sammuttimelle jatkuvaa virtaa ja mitata tuleeko sinne virtaa ollenkaan. Nuo sillointällöin ilmenevät häiriöt kyllä viittäisivat tähän.
Kokeileppas muistaa ne pakokaasuarvot ja kirjoittaa tänne (pitäisi olla katsastus lapussa)
|