![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
tietysti vähän täytyy perusteita tietää jos meinaa muuttaa nykyisiä tai suunnitella uusia, mutta niistäkin löytyy hyvin tietoa.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
![]() Onko mitään perusteita miksi onelink on huono vai onko se vain yksinkertaisesti perseestä?
__________________
KEHRUU-RACING Viimeksi muokannut Punanenä : 03.03.2013 12:32 |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Tieliikennekelpoinenhan tuo ei ole, en sitten tiedä onko topikin aloittajalla tarve pitää kilvissä. Ja kyllähän ne liikeradat samallalai persiilleen menee tuossakin sovelluksessa pinjonin kulmaa ajatellen, mutta pelkästään metsäkäyttöön hyvä.
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Tarkoitus olisi pitää auto tieliikenne kelpoisena tuo punanenän "onelink" ei taida sitä olla
Tätyy kyllä myöntää että olen aika nyyb näissä tukivarsi asioissa..Pysyisikö liikerata melkein samanlaisena jos nyt alimmaiseen tukivarren tukivarren siirtäisi sinne akselin eteen ja ylemmäs . Ylimmäiset tukivarret saman verran ylöspäin ja eteen päin .Tukivarsien etupään kiinnitys muuttuisi ainoistaan eteenpäin. Silloinkin taitaa muuttua tuo renkaiden liikkeen kaarevuus ulosjoustossa.. kyllä aika rakentamiseksi menee jos kaikki kiinnikkeet siirtää ja rakentaa vielä tilat että tukivarret pystyy liikkuun. Saattaa olla että rakennan ainoistaan sivummaisten tukivarsien korin kiinnikkeet vahvemmaksi samalla kun teen palkki helmat
|
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| hilux akseliväli ja akseleiden siirtäminen eteenpäin | -Jallu- | Tekniikka & Jutustelu | 11 | 14.08.2012 22:16 |
| HDJ:n Tukivarsien puslat | Jeeper | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 20.10.2008 19:11 |
| Huoltoauton siirtäminen suunnistuskisoissa | pee | Tekniikka & Jutustelu | 14 | 07.10.2008 20:56 |
| M: Tukivarsien kiinnityslaipat | sakari65 | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 4 | 11.01.2008 20:53 |
| Tukivarsien pusla -asiaa | imported_offroadjouni | Tekniikka & Jutustelu | 0 | 01.10.2003 07:16 |