![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() ei tää nää muuta ku vetarin boorit..... voip johtuu helteistä ![]()
__________________
WUOKSI OFFROAD |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Ne kitkalevyt on kyllä hyvin piilossa, eikä tuosta kuvastakaan saa selvää et onko lukkoa, mutta ota poskirattaat irti niin sitten se selviää.
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
nooh jos tuoho ens talvena sais naitettua vähä veikeemmän lukon ni kattelee sit.
kaik jarru letkut putket vaihoin tänää janyt ku rupesin emännänkans ilmailee ni ei tuu nestettä taka jarruille eli combination valve on jumissa. se mokkula käikäle mis on jarru paineen valo+ jako tukki. pitää koittaa vapauttaa se jotekki jos ei tokene menee vaihtoon sekin osa. leima renkaat optimistisena väänsin jo alle saas nähä kerkeekö enne kesä rehvejä mitää leimailee vai jääks viel koko reissu heittämättä ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#4
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
![]() ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#5
|
||||
|
||||
![]()
ei kuvia ( 1 löyty)taaskaan mut proportional valven vaihoin tänää. voi lettu et oli jumissa tuo vanha murkula!
![]() oli jokseenki anaalista vaihtaa ku pakari sojottaa just sen eessä ja 3 nippaa ei lähteny muute ku letku sahalla avittamalla...ja tietysti nipat muuttu pyöree kantasiks ku vääntelin auki. nii siis tokihan tälläseltä romun kerääjä immeiseltä löyty varastosta uutta vastaava osa ni ei tarvinnu käyä tilailee ![]() ![]() NO POLTTAA KUMIA! ![]() ![]() ![]() ![]() ohoh ja viel 1 guva leima renkailla.. nyyh ![]() ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#6
|
||||
|
||||
![]() автомобиль ремонт
prrrkkkkllle!
![]() ![]() ![]() sillä aikaa ku stehva tulee maailmalta ni voikin paneutua sähköihin ja johokki pikku hommeleihin.
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#7
|
||||
|
||||
![]()
huomenna rantautuu uus pää sylinteri. yli 30 vuotta jo hinkuttanu tuo vanha ni eiköhän oo aika vaihtaa koko osa uuteen.
tollaset lerputtimet laitoin ku saattavat jopa kestää paikoillaa enemmi ku yhen reissun ja oha nuo nyt iha ömerikkaa! ![]() ja tuota unelma ranchia ku tullu kateltua ni onkoha tuo nyt tarpeeks likellä rajaa? kunhan SE päivä tulee ni oispaha valmiina ottamaan juhlallisesti toverit vastaan ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability |
#8
|
||||
|
||||
![]() LÄPÄT!Lainaus:
Muuta ton Kalivornia tekstin tilalle Lappeenranta, sit se olis just! ![]() Eihän tonne voi kukaan ees vissiin tulla kylään ilman rajaviranomaisten lupaa vai? t. Ismo Ämmä
__________________
http://www.fjdc.org/ -Kulmakorpi Off Road Park- -JEEP HOLIC- https://www.facebook.com/GPKorjausOy/ |
#9
|
||||
|
||||
![]()
läpät löyty tuolta varastosta. sosialisoin kätevästi ne itelleni. ovat yhen vuokriaan maksamattoman ex tallilaisen vanhat eli ikäänkuin perintä toimiston hommia
![]() sylinteri tuli tosiaan ja ihan ajallaan! ![]() paikalleen en kerinny saamaan ku nuo saakelin paperi hommelit taloon liittyen ottaa aikansa ja rajusti.. ![]() tänään vielä havahduin siihe faktaan et kesä treffeihin on 9 päivää eli kiire tulee oikeesti ![]() ![]() kauhian leveitä renkaita oon katellu tohon mut nuo offi varusteen brutalet ois kyl sika pornot! ![]() EDIT: kyl sinne kyläilee pääsee ilman lupia ![]() ![]() ![]()
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri Full Size Jeep Master Fabricator VALMET = Rerentless reliability Viimeksi muokannut young n dum : 06.07.2011 22:57 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
KeTTu TyTöT FSJ Cherokee 1983. the orginal :) | young n dum | Maasturiprojektit | 164 | 23.04.2016 23:27 |
KeTTu TyTöT : 76" 2 D Portal axle cherokee | young n dum | Maasturiprojektit | 551 | 17.04.2016 07:39 |
KeTTu TyTöT : Tela Elmeri | young n dum | Maasturiprojektit | 35 | 05.01.2014 12:02 |
KeTTu TyTöT Jeep / VALMET | young n dum | Maasturiprojektit | 358 | 28.10.2012 19:59 |
FLAT BED lavan teko Kingcap nissaniin | Rouveri | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 06.10.2010 16:37 |