Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 08.01.2007, 00:39
A45 A45 ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 13.05.04
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 1.490
Perusasetus

No joo, RJ mulla jo on mutta kun jotenkin vaan BJ kiehtoo. Enkä osaa selittää. Ei se muuten mukavaa ole LJ/RJ-malleissakaan kun lokarit osuu johonkin, hankalampaa ja kalliimpaa kuin bertan oikominen. Ja RJ:n sisään ei mahdu isoa kutosdieseliä, sen voima ja luotettavuus on mulla suuressa arvossa.
Noissa jousten kääntämisissä mietityttää se miten se kardaanikulmiin, liukuihin yms vaikuttaa? Onhan silloin liikkeet kardaanin päässä ihan erilaiset.
Muovivinssejä ei mulla ole ollut eikä tule, kiinalaista halpaa paskaa en riesakseni halua, oon ihan liian köyhä siihen. Mekaaninen on toki luotettava mutta sen viemä tila haittaa, kävi mielessä Warn M12000 tai 15000 hydraulisena tuohon nokkaan. Siinä pääsis samalla eroon mekaanisen ongelmasta silloin kun pyörillä pitää auttaa. Sähkön suurin vika on se että se loppuu ennemmin tai myöhemmin. Taakse se vois olla hyvä ratkaisu.

-Maastoautossa on jäykkä etuakseli-

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Bertan kytkinhärö AnttiH Tekniikka & Jutustelu 7 26.01.2006 14:48
bertan akut ahku Tekniikka & Jutustelu 24 22.11.2005 01:41
Bertan "ohjaustangosta" pecosbill Tekniikka & Jutustelu 2 21.02.2005 15:26
M: Bertan B-kone SuurSyömäri O/M/V Muut 0 09.12.2004 19:03
Bertan maski PikkuF O/M/V Muut 0 21.10.2004 00:07


Sivu luotu: 20:30 (GMT +2).