Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #27  
Vanha 07.08.2011, 00:18
pjtk:n Avatar
pjtk pjtk ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 22.04.03
Sijainti: Pirkanmaa, Suomi.
Viestit: 1.741
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja 4x4lucifer74 Näytä viesti
Minkäs kokoinen pata toi on?
Ihan 360:nen pikkulohko. Hassu ajatus eurooppalaisesta näkökulmasta. 5.9 litraa tilavuutta ja pikkulohko. Eikä ees oo isoin amerikkalainen pikkulohko. Toisaalta onhan noita tuotakin pienenpiä "iso" lohkoja. Hulluja nuo amerikkalaiset.

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mettäsika Näytä viesti
siisti rotke sulla .
mulla on vähän uudempi rotke projektina, -94 cumminssilla pitäähän se tuokin kokeilla et pääseekö sillä pusikossa yhtään mihinkään
Vähäsellä maasto ajo kokemusella sanosin, että kyllä Dodgella mettässä pärjää jos ei ihan Suzuki reitillä olla. Autossa kun on kokoa. Ennen ajoin Rangella ja ei sekään pieni auto ole, mutta on toi selkeesti numeroa isompi.
Niin ja Raakkuun verrattaessa tuo lati jousitus tuntuu, että ois puukalikat jousien tilalla. Kyllä loortien vehe tarjos pehmeetä kyytiä.
Ei tuonkaan ihmeellisempi paikka ja heti tassu ilmassa.


Kuva shakedown runista. Mitään ei reissussa pudonnu kyydistä, mutta taka-akselin huohotin letku oli unohtunut laittaa. Sen arvaa kuinka näy kun akseli käy kuravedessä uppeluksissa -> öljyt vaihtoon.
Täytyy keräillä rakentelu kuvia yhteen mitä nyt on ainakin kolmessa eri värkissä ja laittaa jokunen niistä lisäks tänne.
Nyt keskityn tän auton osalta pikku hiplauksiin hetkeks.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Jenkkiprojektia (-76 suburban) tare Maasturiprojektit 151 07.02.2019 12:47
Myydään Dodge w150 4x4 5.9l v8 power ram -84(voi poistaa) ovaska O/M/V Ajoneuvot 0 25.06.2009 22:25
Myyty dodge W-450 4x4 tare O/M/V Ajoneuvot 7 29.03.2009 23:01
Dodge Ram Swoop Tekniikka & Jutustelu 8 22.08.2008 16:59
M:DODGE 4X4 -95 MURSU O/M/V Ajoneuvot 2 29.09.2006 14:22


Sivu luotu: 00:10 (GMT +2).