Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #15  
Vanha 16.12.2010, 15:31
korbimotors:n Avatar
korbimotors korbimotors ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 18.04.07
Sijainti: Salla, Finland.
Viestit: 758
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja -Captain- Näytä viesti
tuosta ahdonalaisesta syötöstä sen verran et ainakin hodarin pumpussa sai jonkun verran muutettua sitä karan asentoa muuttamalla mut samalla sit pitää muuttaa sitä jousen jännitystä jos ahtoja nostaa koska muuten on täydet syötöt jo ennen ku ahtopaineet on täydet
Pitääkö tuota jousta ns. saada jäykemmälle eli nostaa sitä kierreholkkia ylöspäin jos muuttaa tuota karaa siihen asentoon että keulastpäin katsottuna vasemmalla on eniten tyhjää eli täydet mitä voi saada vakio karalla? Vai kiristää??
Ajattelin tänään laittaa ihan kokeilemalla kolme varttia lisää syöttöä, olisko aluksi ihan ok määrä? Huomena vasta saa ahtomittarin, niin osaisko joku sanoa näin lonkalta että millä toimenpiteellä sais lisättyä ihan hitusen lisää ahtoja eli vaikka jonnekkin max. 0.9 bar? rikkoja alle mutta kuinka paljon osais laittaa ilman mittaria ettei ainakaan liikaa tule laitettua.
Vai tarviiko tuohon ahdonalaiseen syöttöön edes koskea? Onko siitä hyötyä ollut porukoilla tuntuvasti?
Vai pitääkö tyytyä vaan syötön lisäykseen ja hiukan ahtoja vakiota korkeammaksi.
Jos joku osais sanoa ihan sellaiset perus saaädöt mitkä on omaan vakio Lj:hin laittanut niin tekisin soin itsekkin nyt ja huomena sit varmuudeksi laittais sen ahtomittarin.
__________________
Köyhillä On Kiire Minulla Ei..
Toyota hilux
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
öljyä Rekisteröimätön Tekniikka & Jutustelu 1 18.07.2010 21:41
LJ:n pakoputkesta ZhT Tekniikka & Jutustelu 7 13.10.2009 17:41
troopperin pakoputkesta tulee liekkeja.. longfiedteam Tekniikka & Jutustelu 8 16.11.2006 14:37
Kysymys pakoputkesta Tekniikka & Jutustelu 8 30.07.2006 10:16
pakoputkesta kristian Tekniikka & Jutustelu 2 20.01.2006 18:13


Sivu luotu: 05:15 (GMT +2).