Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #22  
Vanha 19.09.2014, 18:15
Samsonite:n Avatar
Samsonite Samsonite ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 30.07.06
Sijainti: torttunotko
Viestit: 2.758
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tekniikkamies Näytä viesti
Laskuttamisessa pitää ottaa huomioon jos sillä pyritään keräämään riittävästi rahaa kuukausitasolla palkan maksuun:
- myös firman kehittäminen vaatii rahaa
- harva hyvää hyvyyttään investoi firmaan, joten myös muille tarvitaan rahaa kuten omistajille ja johdolle
- on mahdollista, että laskutustunteja ei olekaan kuukausitasolla kovin paljoa vaan kulut juoksee myös niiltä tunneilta, joilta ei lähde asiaakkaalle laskua

Tältä tuntus jos firmassa on jotain muitakin mukana, pitäskö laskutettava raha olla ennemminkin joku 300 % siihen nähden mitä aiotaan palkkaa maksaa?

Jos se olis 150 % mitä hyötyä siitä on firmalle ja sen omistajille? Eli ajan takaa sitä, että firmalle tuleva osuus ei ole ylimääräistä vaan pikemminkin välttämätöntä.
Tuo 300% rupee jo olemaan alueella mikäli meinaa pitempääkin tehdä kuin sen 2 vuotta.
__________________
"- Perusarvot kunnossa. Sanotaanko niin, että kun viimeksi tankkasin auton, niin laitoin polttoainetta tankkiin enkä pakoputkeen." T.Hakkarainen.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
runkolaakereiden uudelleen pinnoitus toyota4x4 Tekniikka & Jutustelu 21 09.05.2011 22:41
uudelleen rekisteriin ottaminen? Cental73 Tekniikka & Jutustelu 4 28.09.2008 21:32
Renkaiden uudelleen pinnoitus Peltonen Tekniikka & Jutustelu 0 19.09.2003 14:27


Sivu luotu: 16:31 (GMT +2).