Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 04.07.2013, 07:24
eilhik eilhik ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 10.11.08
Sijainti: skavaböle
Viestit: 582
Perusasetus

Odottakaa vain kyllä Suomalian virkamiehet keksii tiukempaa tiukemmat säännokset mennään 1-0 paremmaksi kuin mitä keskiverto EU määräisi.

Kysyppä Espanialaiselta kun tuovat käytetyn auton esim Belgiasta mitä veroja maksaa rekistöröidessään sitä omaan käyttöön omaan kotimaahansa ?

Kerran olen kysynyt ja ketutti koko loppuviikon että tämmöinen tavaroiden ja ihmisten rajaton liikkuminen on meilläkin ilmeisesti (selkäkeikkanaurua) ei taida sitä päivää olla kalenterissa eikä muussakaan kristallipallossa että tämä täällä toteutuisi muissa kuin puheissa.(vaalien alla)

Tuota nelipyörien katsastusta ihmetellyt kanssa samoilla kulkineilla ajelevat maaanteilläkin ja muualla esim Alaskan poliisi sarjassa eikä niissä kilpiä näy olevan mutta mitenpä täällä ?
(on kaiken maailman rekisteriluokkia kuten traktori ja sun muut)
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Vuoden turhake. Bruno Chit-Chat 26 10.12.2007 10:54
M: hj:n vakio alusta! mitsu L200 vakio alusta + ALPO O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 9 07.02.2007 10:38
Vuoden moottoriurheilija h-a-r-z-a Chit-Chat 51 01.12.2005 21:47
K:Ensi vuoden säännöt? 4wdass Tekniikka & Jutustelu 18 21.08.2004 18:57
Hands free pakolliseksi vuoden 2003 alusta bono This And That 13 14.03.2003 20:41


Sivu luotu: 11:23 (GMT +2).