Jospa nyt itsekkin laittas tänne jotain omasta laitoksesta. Eli auto on pätkä mallinen ´87 2.5td manuaalilla. 4 vaihteinen kun vitos vaihde on paskana tällä hetkellä
Autoon tehty erinnäisiä parannuksia. Tällä hetkellä mennään vaparina mutta keulille tulee lähiaikoina eaton M90 remmiahdin. Renkaina on 32x11.5" (jotka on muuten otteessa...) Valoa omiksi tarpeiksi ym.ym. Myös maastokäyttäytymistä paranneltu taka-akselin SOA:lla, iskareiden paremmalla sijoituksella, edessä pitämmät iskarit, etupäässä kaikkea muutakin pikku modia... etuperää laskettu, vakaajat poistettu, napalukot purettu liikkuvista osista ja hitsattu kiinteiksi, takaperässä kemppi, pisempi takakardaani ym.ym.
Tuloillaan uusi vinssi, polttoainetankki, snorkkeli, leveämmät renkaat/vanteet, eturipustuksiin lisää muutoksia (keulaa korkeemmaks sekä joustoa enemmän), paineilmalukko etuperään.
Kuvia löytyy
http://lowcars.pictures.fi/kuvat/Offi+pajero/
Kiitos ja anteeksi.