Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 21.03.2013, 09:55
Nuhapumppu:n Avatar
Nuhapumppu Nuhapumppu ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 21.08.10
Sijainti: MUHOS
Viestit: 1.777
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Dectane Näytä viesti

Säälittävät nuo 33", ei ois pitäny ees investoida mitään isompaa.. Ei tietäis paremmasta Aika vauhko tuo hidas ykkönen on, vaikka ei kuitenkaan varmaankaan niin nopea niinku kaikki aattelee. Huomioinnin arvosta on kuitenki vanhemman pajeron ja tämän korisen ihan eri perävälitykset (kaikki kuitenki kuvittelee tätä samaksi vehkeeksi). Vanhassa ilmeisesti 4.8? ja tässä tietääkseni 5.285. Laatikkohan pitäis välittää, mutta eiköhän me keretä muutama kytkin ennen sitä polttaa.. Ei ole ne välitykset ihan ilmaset..
Juu onhan niissä 2gen eri perävälityksiä,katso siitä lukkopeltiin kiinnitetystä lätkästä että mitkä perät on alla. Äkkiähän sen laskee paljonko se kokonais välitys on jos sulta vaan ohjekirja löytyy,sieltä löytyy laatikoin välitykset ja syöttää tänne vaan ne luvut http://www.phnet.fi/public/mika.juss...n/laskuri2.htm
Onkos tää muuten SS vaihteistolla? Ja itse olen tullut siihen tulokseen,että ennemin jeepistä tuttu NP jakis alle,kuin että alkaa omaan etsimään välityksiä. O
__________________
Kasataan pitkillä pulteilla ja isoilla rikoilla.
LaMaas ry
www.lamaas.fi
www.lamaas.1g.fi
https://www.facebook.com/LaMaasRy
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Mitsubishi "Napero" Dectane Maasturiprojektit 204 28.10.2012 11:35
Myydään / Vaihdetaan MITSUBISHI PAJERO 2.8 VM-98 "ILMASTOITU" Rekisteröimätön O/M/V Ajoneuvot 1 04.04.2009 18:06
Myydään MITSUBISHI PAJERO 2.8 VM-98 "ILMASTOITU" REKISTERÖIMÄTÖN O/M/V Ajoneuvot 2 14.12.2008 21:25
Myydään Mitsubishi Pajero "halpa" Rekisteröimätön O/M/V Ajoneuvot 1 08.07.2008 22:17


Sivu luotu: 16:20 (GMT +2).