Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #12  
Vanha 08.03.2013, 22:53
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Question

Päivittänevät nettisivut kunhan ehtivät


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Ambula Näytä viesti
... mutta mistä aloittaja löysi ton tekstinpätkän? Ei mun tykkäämältä Offivarusteen sivulta löydy juttua ku viime lokakuulta..

Tämä 4x4 maailman fasebook-sivulta. Uudet omistajat eivät varmaankaan ole vielä ehtineet firman nettisivuja päivittelemään, mutta osoite on muuttunut kuten tuolla ylempänä kerrotaan.

Firman vanhat tilat ovat oletettavasti kaupan joten KooPeelle vaan soittoja jos kohtuu tilavaa kimppatallia etsiskelette. Kellarissa on ihan käypänen saunakin


17. helmikuuta
Offivaruste, pitkään offialalla toiminut firma on nyt sitten myyty. Ostaja on ainakin rekisteritietojen mukaan Vaihia Seppo, Röykästä, Nurmijärveltä. Yksityisen elinkeinoharjoittajan toimialaksi on määritelty rekisteriin yhdistetty kasvinviljely ja kotieläintaloius. Offivarusteen tilat Kehä III varrella Askistossa on ainakin tyhjät. Vielä ei ole tiedossa mitä uusi omistaja aikoo jatkossa tehdä. Kunhan jotain faktaa huhujen sijasta ilmenee niin palaamme asiaan. Nyt on vain paljon kysymyksiä. Offivarusteen verkkokauppa näyttää olevan pystyssä entisellään, eikä sinne ole päivitetty mitään tietoa yrityskaupasta.

ja tämä tuolla jo esiintyneessä Nettivaraosan linkistä:

Offivaruste
Maastureihin ja nelivetoautoihin varusteet, tarvikkeet, asennukset ja huollot
Offivaruste on keskittynyt maastorenkaiden, maastureiden vinssien ja Off Road tarvikkeiden myyntiin ja asennuksiin. Yrityksemme valikoimissa ei ole ns. koristeosia, vaan kaikki mitä me myymme tai asennamme on tarkoitettu maastokäyttöön ja on henkilökuntamme vaativissa käyttöolosuhteissa itse testaamaa. Suurimpia asiakkaitamme ovat mm. puolustusvoimat, rajavartiolaitos sekä kaivosyhtiöt.

Meillä on vankka kokemus maastoautojen rakenteen muutoksista, offroad harrastuksesta- ja kilpailuista. Olemme myös valtuutettu Superwinch ja Warn vinssien huoltokorjaamo.

Asiasanat
auton renkaat, ajovarusteet, alustasarjat, renkaat, ajovalot, autotarvikkeet, rengasliike, kesärenkaat, korinosat, akut, alkuperäisosat, auton varustelu, lisävarusteet, startit, iskunvaimentimet, vetokoukut


Offivaruste
Haimoontie 31
05100 Röykkä
info@offivaruste.com
Puhelin: 020 74 90876
Palveluntarjoajan kotisivulle
Jätä yhteydenottopyyntö

Viimeksi muokannut Byrocrat : 08.03.2013 23:30
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Offivaruste ei sponssaa enää KooPee Tekniikka & Jutustelu 31 04.06.2006 13:04
Offivaruste palanut? -juhani- Chit-Chat 21 23.03.2006 15:58
Offivaruste telkkarissa... jjjlaunonen Chit-Chat 5 01.11.2005 20:55
Onko offivaruste vielä olemassa? jappe Tekniikka & Jutustelu 10 29.05.2005 07:33
Offivaruste.com on auki! Tekniikka & Jutustelu 21 08.11.2003 19:33


Sivu luotu: 21:42 (GMT +2).